شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1398/08/02 شناسه خبر: 1542050
انتقاد تند سرپرست سابق ارشاد بهمئی از مدیرکل مستعفی/چگونه می خواهید نماینده مجلس شوید؟
سرپرست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی در یادداشتی خطاب به مدیرکل ارشاد اسلامی استان،از قومیت گرایی در انتصابات وی انتقاد شدید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس ؛سرپرست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی خطاب به مدیرکل ارشاد اسلامی استان،از قومیت گرایی در انتصابات وی انتقاد شدید کرد.

متن پیام امیرمسلمی نیا به شرح ذیل است:

از میان تمام هستی آنچه ازلی وابدی است تنها ذات پاک خداوند است .لذا در اولین آیه از قرآن می خوانیم《بسم الله الرحمن الرحیم》وخداوند بزرگ در نخستین آیات خودکه بر نبی مکرم اسلام(ص)نازل کرد امر فرمودند:《اقراباسم ربک》

خدای راشاکر وسپاسگزارم که برمامنت نهاد تا در کنار دیگر همنوعان در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مشغول باشیم.

فرهنگ مهمترین واساسی ترین مقوله از جمله مولفه های توسعه و پیشانی هر قوم دیار وسرزمینی است که  در قالب های مختلف بروز وظهور می نماید.

یکی از ارکان مهم توجه وارج نهادن به این مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است که اهداف سازمان یافته ای برای آن تعریف واین مجموعه عظیم با تمام تلاش وکوشش خود در این راستا گام برمیدارند.

سخن کوتاه نمایم ...

کی شعر ترانگیزد خاطر که حزین باشد یک نکته از این معنی گفتیم وهمین باشد.(حافظ)

جهان امروز وانسان معاصر چنان دستخوش تغییرات ودگرگونی شده است که در باور ها هم گنجانده نمیشود. با تغییر دولت ها براساس دموکراسی وتعیین سیاست های کلی ،فکری وعقیدتی باید همه افراد در یک راستا وهمگام با هم قدم برداشته تا با نو اندیشی و پویایی گام های مهمی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی برداشته وآنرا قدرتمند وقویتر از گذشته نمایند.

 در دامنه این تغییر وتحولات نباید از بسیاری از توصیه های موکد دین و بزرگان در تعیین افراد برای مدیریت دستگاه ها از نبی مکرم اسلام (ص) گرفته تا امام راحلمان وامروز منویات مقام معظم رهبری را نادیده گرفت ودر این مسیر اقدامی صورت گیرد .

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بهمئی از جمله ادارت استان که مدت ۲۷ماه در کمال ناباوری بدون داشتن مدیر و به صورت سرپرستی اداره می شدکه این مدت مدیرکل این استان جناب آقای دکتر دهبانی پور از فرزندان شایسته بهمئی بود و مدت بیش از چهارماه است جهت حضور در عرصه انتخابات از این مسئولیت استعفا داده است اما همچنان در تکاپوی تعیین سرنوشت ادارات شهرستان است که در جای خود به آن خواهیم پرداخت.

آنچه باعث شد این چند خط سیاهه را خدمتتان بنویسم مظلومیت وجسارت وحقارت  همکاران خوب و توانمندم در این نهاد است که پاره ای برخوردها عرصه فکر وخدمت را برآنان تنگ وتنگتر نموده است.

اداره ارشاد بهمئی از سال ۱۳۸۵ تاسیس وتا کنون دستخوش تغییرات زیادی شده چرا که با تغییر دولت ها مانند سراسر کشور عزیزمان در این شهرستان باید نیروی همگام با فکر طبقه حاکم در راس یک دستگاه باشد اما انتخاب این افراد تا کنون به چه صورت بوده؟ جای خود دارد.

 

آنکه امروز پایان مدیریت سرپرستی این اداره را تعیین تکلیف نموده است،  انتخاب یک دفتردار از اداره آموزش وپرورش برای تصدی کرسی مدیریت این دستگاه دکتر دهبانی پور مدیرکل اسبق اداره ارشاد بوده که من لازم می بینم جهت تنویر افکار عمومی بعنوان یک عضو کوچکی از جامعه بزرگ ارشاد چند سوال را از ایشان داشته باشم.

قبل از هرچه چیز لازم می بینم این مطلب را یاد آوری نمایم که جناب آقای دکتر دهبانی پور از چهره های علمی  ،عضو هیات علمی دانشگاه ،دارای سابقه درخشان در جبهه های حق علیه باطل که  به درجه رفیع جانبازی نیز نائل آمدند وهمچنین از افتخارات این شهرستان هم در سطح استان وهم در سطح ملی  است.

اما

دایی عزیزم! همه ما براین باوریم که شاگرد همیشگی معلمان خود هستیم وآنها چراغ راه جامعه وماهستند واین برهیچ کس پوشیده نیست اما آیا در بین همکاران ادارات استان که همسو وهمفکر با جنابعالی بوده اند، کسی را پیدا نکرده تا در پس کوچه های تاریک یک مدرسه دفترداری را پیدا وجهت مدیریت این اداره معرفی ومصرانه بیش از یک سال معرفی وکش وقوس های اداری وسیاسی در  وزارت از ایشان دفاع کرده و وی را لایقتر از هم فکرهای خود دانسته وانتخاب کرده اید؟ جنابعالی که در تعیین مدیر یک اداره دونفری مانده اید، چگونه می خواهید نماینده چهارشهرستان بزرگ استان شده و برای شهرستانها فرماندار و یا برای استان استاندار تعیین کنید؟

دایی عزیزم! شنیده ها حاکی از آنست که باهدف حضور در عرصه انتخابات از پست مدیرکلی استعفا نموده اید ،آیا می دانید که شما در کل استان کهگیلویه وبویراحمد تنها مجموعه تقریبا ۱۲۰نفری را مدیریت می نمودید که گاها حقوق آنها تا نیمه ماه بعد کشیده می شد  وبسیاری موارد ازاین قبیل که گفتن آنها اینجا سخن را به درازا می کشاند ، چگونه می خواهید نماینده چهار شهرستان بزرگ گشته، در مجلس شورای اسلامی از حقوق آنها دفاع وبرای جامعه قانون وضع کرده ، یابرای آنها آورده مالی واقتصادی وطرح های کوچک وبزرگ تعریف ودر حل مشکلات آنها تلاش نمایید؟

سرور عزیزم یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی بحث قوم گرایی وطایفه گرایی که نه تنها به پیکره نظام بلکه جامعه اطراف نیز صدمات جبران ناپذیری خواهد زد .چرا جنابعالی که یک چهره تحصیلکرده واجتماعی هستید وقطعا انتظارات از شما بیشتر بود، در طول این مدت تنها از طایفه خودت جهت تصدی پست مدیریت ارشاد بهمئی معرفی نموده اید(جناب اقای مهدی جشانی،جهانشاد طاعتی ،حکمت جوخ زاده)؟آیا دیگرهمفکران غیر طایفه خود استعداد اینکار را نداشتند ؟

سرور گرامی ام! شما در طول مدت مدیریت خود نتوانسته اید مجوز استخدام حتی یک خدمتکار را از وزارت دریافت نمایید، چگونه می خواهید برای جوانان بیکار چهارشهرستان اشتغالزایی نموده وکار و یا بنگاه ها اقتصادی تعریف وتولید نمایید؟

اگر عمری باقی بود متعاقبا بعنوان شاگرد کوچک جنابعالی سوالات وابهاماتی را مطرح می نمایم .

باشد که همه ما مورد آمرزش ومغفرت خداوند منان قرار گیریم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1542050
ارسال نظر
نظرات