شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:47 منتشر شده در مورخ: 1398/08/02 شناسه خبر: 1542145
آیت الله فلاحتی در جلسه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گیلان:

مربیان پرورشی سبک زندگی اسلامی را در مدارس تبیین کنند/ ضرورت ایجاد فضای معنوی و فرهنگی در مدارس گیلان

مربیان پرورشی سبک زندگی اسلامی را در مدارس تبیین کنند/ ضرورت ایجاد فضای معنوی و فرهنگی در مدارس گیلان
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مربیان پرورشی سبک زندگی اسلامی در مدارس گیلان را تبیین و ترویج کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در جلسه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان با تسلیت ایام رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسین مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار کرد: حضور مسئولان مربوطه بین معلمان تاثیرگذار است.

فلاحتی  به نظم و تقوا اشاره کرد و افزود: نظم و تقوا در کنار همدیگر قراردارد و فردی که نظم دارد با تقوا است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه برگزاری کارگاه آموزشی فصلی مربیان پیش دبستانی حائز اهمیت است، تصریح کرد: نیاز است مربیان روش تربیت کودکان را آموزش ببینند.

آیت الله فلاحتی بر تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی در مدارس تاکید کرد و گفت: مربیان پرورشی مانند طلبه ها می توانند سبک زندگی اسلامی را در مدارس تبیین کنند ضمن اینکه تمام موارد را نمی توان از طلبه ها انتظار داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری نشست فصلی روسای آموزش و پرورش شهرستان ها مهم است، بیان کرد: بخشی از مشکلات مناطق آموزش و پرورش را با هماهنگی مدیران شهرستانی می توان برطرف کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، آموزش و پرورش را متولی آموزش و تربیت دانش آموزان دانست و خاطرنشان کرد: هدف از جلسه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ایجاد شغل نیست بلکه هدف ایجاد فضای معنوی و فرهنگی در مدارس است.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر انتقال سبک زندگی اسلامی از طریق مربیان پرورشی به دانش آموزان، اظهار کرد: تلاش شود هماهنگی لازم بین مراکز آموزشی و حوزه های علمیه وجود داشته باشد.

امام جمعه رشت، فرهنگ و تربیت را با تمام مقوله ها متفاوت دانست و یادآور شد: فرهنگ و تربیت باید به طور آهسته باشد ضمن اینکه این دو مقوله نشاط اجتماعی را طلب می کند.

وی، مردم گیلان را از جهت بینش در سطوح بالا و بالنده عنوان کرد و افزود: متد رفتاری و گفتاری مردم گیلان بسیار بالا است.
به کارگیری ۲۲۰ طلبه در مدارس گیلان

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در جلسه مذکور از به کارگیری ۲۲۰ طلبه در راستای اجرای طرح امین در مدارس استان خبر داد و گفت: تعدادی از طلبه های وظیفه جذب مدارس گیلان شدند.

نادر جهان آرای به وجود ۳۴ منطقه آموزش و پرورش در گیلان اشاره کرد و افزود: ۳۴ مدرسه شبانه روزی در مناطق محروم استان داریم و حضور روحانیون در این مدارس تاثیرگذار است.
اعلام آمادگی طلاب خواهر و برادر برای حضور در مدارس گیلان

حجت الاسلام حسین انصاری مدیر حوزه های علمیه گیلان نیز در جلسه مذکور با اشاره به اعلام آمادگی طلاب خواهر و برادر برای حضور در مدارس استان، اظهار کرد: حضور ائمه جمعه در مدارس و اقامه نماز می تواند بسیار اثرگذار باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1542145
ارسال نظر
نظرات