شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:14 منتشر شده در مورخ: 1398/08/04 شناسه خبر: 1542401
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خبر داد:

ارسال ۴۴۷ اثر به دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در سمنان

ارسال ۴۴۷ اثر به دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در سمنان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از ارسال ۴۴۷ اثر به هشتمین دوسالانه ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی خبر داد و گفت: استان سمنان دارای بیشترین آثار ارسالی به این دوسالانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در نشست خبری گفت: این تعداد اثر توسط ۳۶۳ نفر از استانهای سراسر کشور به این دو سالانه ارسال شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد اثر ۳۹۴ اثر مربوط به خاطره نویسی است گفت: ۴۴ اثر نیز سفرنامه و ۹ اثر سایر موارد بوده است.

فضیلت از سمنان بعنوان استان دارای بیشترین آثار ارسالی به این دوسالانه یاد کرد و گفت: دوستداران فرهنگ رضوی در این استان ۱۲۷ اثر به دوسالانه مذکور ارسال کرده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان اضافه کرد: استانهای گیلان با ۵۷ اثر و همدان با ۵۵ اثر در رده های دوم و سوم دربین استانهای کشور قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۲۳۹ اثر مربوط به افراد بالای ۱۸ سال و بقیه زیر ۱۸ سال است گفت: در بین شهرستانهای استان سمنان نیز سمنان با ۸۱ اثر بیشترین آثار را در این دو سالانه به خود اختصاص داده و شهرستانهای دامغان با ۱۹ اثر و شاهرود با ۱۲ اثر دررده هایبعدی قرار دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری آیین اختتامیه این دوسالانه در روز یکشنبه دوازدهم آبان خبر داد و گفت: این مراسم با حضور مسوولان استانی و دوستداران فرهنگ رضوی در تالار تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار می شود.

سمنان امسال برای اولین بار میزبان برگزاری دو سالانه سفرنامه و خاطره نویسی رضوی است و جشنواره مذکور تا قبل از این در استان ایلام برگزار می شد.

گفتنی است استان سمنان در سال ۹۹ میزبان دوسالانه جشنواره داستانهای رضوی خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1542401
ارسال نظر
نظرات