شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1398/08/04 شناسه خبر: 1542525
رئیس اداره بهزیستی میاندوآب:
۱۶ هزار کودک میاندوآبی تحت سنجش بینایی قرار می گیرند
رئیس اداره بهزیستی میاندوآب گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم با جامعه هدف ۱۶ هزار کودک، همزمان با سراسر کشور در شهرستان میاندوآب اجرا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی کریمی در گفت و گو با زرین خبر، اظهار کرد: طرح پیشگیری از تنبلی چشم همزمان با سراسر کشور در شهرستان میاندوآب آغاز شده است و تا ۱۵آذرماه ادامه دارد.

وی، افزود: جامعه هدف این طرح در شهرستان میاندوآب  حدود ۱۶ هزار و ۱۶۵ کودک سه تا شش ساله است که توسط تیم های ثابت و سیار سنجش بینایی تحت غربالگری قرار می گیرند.

رئیس اداره بهزیستی میاندوآب، با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۱۵ هزار و ۱۵ کودک از جامعه هدف تحت سنجش غربالگری بینایی قرار گرفتند، گفت: از این تعداد ۷۷۵ نفر از کودکان مشکوک تشخیص داده شده و به مراکز ذی ربط بینایی سنجی و چشم پزشک همکار برنامه معرفی شدند.

وی، تصریح کرد: مشاوره ژنتیکی، غربالگری شنوایی در بدو تولد و طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان از جمله اقداماتی است که سازمان بهزیستی برای جلوگیری از افزایش تعداد معلولین در جامعه اقدامات گسترده ای را انجام می دهد.

کریمی، با توصیه به خانواده ها برای استقبال از این طرح و همکاری لازم با اکیپ ها، اظهار کرد: همه اقدامات لازم برای اجرای این طرح به نحو احسن انجام گرفته است.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1542525
ارسال نظر
نظرات