شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1398/08/05 شناسه خبر: 1542688
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله:

ملت ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکا عاشورایی عمل می‌کند

ملت ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکا عاشورایی عمل می‌کند
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله گفت: ملت ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکا و توطئه‌های آن‌ها قطعاً عاشورایی عمل می‌کند و در واقع این ملت فرزندان رمضان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام ماشاءالله عبدی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله و کارشناس برتر مذهبی در گفتگو با دیار آفتاب؛  ضمن تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر (ص) و ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند امام حسن(ع) و امام حسین(ع)  هر دو امام و پیشوا هستند که یکی از آن‌ها کار صلح را انجام می‌دهد و یکی دیگر حادثه عاشورا را رقم می‌زند که اولی زمینه‌ساز دومی است.

وی با تأکید بر اینکه مقتضیات زمان و مکان برای امام بسیار مهم است افزود: در عصر امام حسن مجتبی(ع) شرایط مقابله با معاویه است و آن رکن مهم مردم هستند که در یک نهضت و حکومت علاوه بر اینکه رهبر و مکتب مهم است پایه مردمی بودن آن نیز قابل‌توجه است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله اظهار کرد: در زمان امام حسن مجتبی(ع) مکتب و رهبر مورد هجمه دشمنان اسلام در آن عصر قرار می‌گیرند و تمام تلاش خود را برای از بین بردن مکتب دین و قرآن به کار می‌گیرند و با هدف سرکوب کردن امام حسن(ع) و وجود مبارک ایشان کارهای خود را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه نفوذ دشمنان در بین مردم آنچنان گسترده شده بود که این نفوذ به لشگر امام حسن(ع) نیز سرایت کرده بود گفت: برخی ها اطاعت نمی کردند و سبب بروز مشکلاتی از درون شده بودند و از بیرون هم درگیر مسائل آحاد مردم قرار گرفتند و لذا امام حسن(ع) در این شرایط مجبور شدند نرمش قهرمانانه با دشمن داشته باشند و تمام قراردادهایی هم که بین امام و معاویه بسته شد کاملا مورد توجه امام حسن(ع) بود و در راستای منفعت شیعیان وامت اسلام بود.

عبدی با اشاره به اینکه اگرچه قراردادی که با عنوان صلح بسته شد از طرف دشمن عملیاتی نشد ولی تمام مفاد آن به نفع امام حسن(ع) درآمد افزود: برخی ها معتقد هستند مذاکره ای که در بین امام حسن(ع) با معاویه شکل گرفت نوعی صلح است و امروز هم برخی ها که صاحب نظر و تریبون هستند و این تعابیر را به کار می برند ناشی از آن است که فکر آنها انقلابی نیست و برآمده از تفکر غرب است.

وی با بیان اینکه امروز کسانی که تعامل و رفراندوم را مطرح می کنند وضعیت امروز را با شرایط امام حسن(ع) مقایسه می کنند و به نوعی از این موضوع نوعی سوء استفاده می کنند گفت: باید در اینجا گفت شرایط امام حسن(ع) با شرایط امروز ما کاملا متفاوت است چراکه ایشان با نرمش قهرمانانه ای که انجام دادند بستر و زمینه را برای قیام امام حسین(ع) آماده کردند و این نرمش به معنای تسلیم در برابر دشمن نیست.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله با تأکید بر اینکه امام حسن(ع) در آن شرایط در یک خفقان تبلیغاتی قرار گرفته بود افزود: از طرفی مردم هم آن بصیرت لازم برای همراهی امام را نداشتند و به دلیل نبود آگاهی های لازم حرف امام را روی زمین گذاشتند و در واقع پایه های مردمی حکومت از دست رفت.

وی با بیان اینکه ما امروز در شرایط عاشورایی قرار گرفتیم و موقعیت امروز ما موقعیت امام حسین(ع) در برابر دشمن است گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند جنگی نخواهد شد و مذاکره با دشمن هم سم است امروز راهبردی که ایشان مطرح کردند و مردم هم با رفتار خود آن را تایید کردند مقاومت فعال است.

عبدی با اشاره به اینکه امروز ما در مقابل دشمن به موفقیت های خیلی خوبی رسیده ایم افزود: به تعبیر فرمانده محترم کل سپاه پاسداران دشمن در حال خالی کردن میدان است و خارج شدن آمریکائی ها از افغانستان،سوریه و امثالهم دلیلی بر این است که دشمن امروز توان مقابله با انقلاب اسلامی را ندارد.

وی با تأکید بر اینکه امروز هوشمندی های مقام معظم رهبری و بصیرت ملت ایران تمام امیدهای دشمن را نا امید کرده بیان داشت: این موضوع را در طی این چهل سال انقلاب به طورعملیاتی ثابت کرده اند و امروز کفگیر دشمن به ته دیگ خورده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله در پایان خاطرنشان کرد: ملت ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکا و توطئه‌های آنها قطعاً عاشورایی عمل می کند و در واقع این ملت فرزندان رمضان هستند و امروز طبق نظرسنجی های معتبر ملت راهبرد کارشناسی و تخصصی مقام معظم رهبری که همان مقاومت فعال است را با قدرت دنبال می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1542688
ارسال نظر
نظرات