شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:02 منتشر شده در مورخ: 1398/08/07 شناسه خبر: 1543182
فرمانده سپاه نینوا گلستان :
شهدا بزرگترین مولفه جنگ نرم ما هستند
فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: بزرگترین مولفه جنگ نرم ما شهدا هستند، شهدای ما کاری کردند که بسیاری در زمان امام معصوم ما نکردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا شامگاه دوشنبه در یادواره یک‌هزار و 400 شهید شهرستان گرگان در امامزاده عبدالله (ع) گرگان اظهار کرد: شهدا بهترین بندگان خداوند هستند، کسانی که برای تبعیت از دین خداوند و اهل بیت (ع) همه جان و آبروی خود را در مسیر حق و عدالت تقدیم کردند و برای بقای اسلام تمامی سختی‎ها را پذیرفتند.

وی  با اشاره به این که  شهدا بزرگترین مولفه جنگ نرم ما هستند، افزود: امروز شهدا مایه عزت و بزرگی انقلاب اسلامی شدند و قدرت بازدارندگی ایران را بالا بردند. شهدای ما کاری کردند که بسیاری در زمان امام معصوم ما نکردند.

سردار معروفی اضافه کرد: ملت ایران خود را مدیون ایثارگری‎های شهدا و جانبازان می‎داند، شهدا محور وحدت واقعی ملت بزرگ ایران هستند و از هر قوم و قبیله‎ای که باشند مردم ایران مقابل آنها تعظیم می‎کنند.

فرمانده سپاه نینوا تصریح کرد: اگر امروز دشمنان جرأت نمی‎کنند به ملت سلحشور ما دست‎درازی کنند به دلیل جانفشانی شهدا در دوران دفاع مقدس است. همانطور که شهدا از همه داشته‎ها و حلال خود گذشتند و با نفس خود مقابله کردند امروز جامعه ما باید از حرام چشم‎پوشی کند.

وی ادامه داد: شهدا به آن چیزی که باور داشتند عمل کردند و وفا، ادب و بصیرت خود را نسبت به امام زمان نشان دادند و در زمره اولیای خداوند قرار گرفتند.

سردار معروفی اذعان داشت: مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن، ولایت‎باوری و ولایت‎پذیری، تکلیف‎گرایی صداقت در کار و اخلاص در عمل از مؤلفه‎های شهدا بوده است. شهدا اعتقاد عملی به ذات اقدس الهی، باورها و ارزش‎های اسلامی داشتند و درون‎رزم بودند، آنها نسبت به خداوند باور و حسن ظن داشتند.

وی گفت: در جبهه اسلام همه با میل امام عمل می‎کنند، شهدا تکلیف‎گرا و ولایت‎پذیر بودند و خود را در محضر خداوند می‎دیدند. برای شهدا مکان و زمان و شرایط سخت و آسان مهم نبود آنها در گرمای سوزان و یا سرمای شدید در میدان حضور می‎یافتند چراکه رسالت‎محور بودند نه محاسبه‎گر.

فرمانده سپاه نینوا با بیان این که شهدا همت بزرگی داشتند و خستگی را خسته می‎کردند، افزود: آنها در همه امورات زندگی نظم را سرلوحه کار خود قرار می‌دادند.

سردار معروفی بیان کرد: مردمی بودن و با مردم مدارا کردن از دیگر ویژگی‎های شهدا بود، شهدا نه تنها با مردم که با اسرا نیز مدارا می‎کردند.

وی با اشاره به اینکه شهدا روحیه امید و نشاط داشتند و هیچ‎گاه ناامید نبودند، خاطرنشان کرد: شهدا در مسیر حق و اسلامی متواضع و فروتن بودند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1543182
ارسال نظر
نظرات