شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:38 منتشر شده در مورخ: 1398/08/09 شناسه خبر: 1543712
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛
بازگشایی 124 کیلومتر باند دوم راه‌های خراسان جنوبی از ابتدای سال
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود 124 کیلومتر باند دوم را با حضور وزیر راه و شهرسازی بازگشایی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، مهدی جعفری مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی در نخستین جلسه کارگروه کاهش و پیشگیری از تصادفات، اظهار کرد: سال گذشته باند دوم گردنه ثمن شاهی بازگشایی شده است.

 

وی با بیان اینکه باند دوم گردنه خونیک آسفالت شده، افزود: به دلیل اینکه از 30 کیلومتری قائن حدود 10 کیلومتر باند دوم بازگشایی است و حدود دو کیلومتر نرسیده به گردنه خونیک در حال اجرا است نظر پلیس‌راه این است که مردم قطعه قطعه در جاده دو طرفه و یک طرفه قرار نگیرند با تکمیل دو کیلومتر حدودا 6 کیلومتر تا یک و نیم ماه دیگر در این محدوده بازگشایی خواهد شد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی یادآور شد: باند دوم محور اسدیه و محور طبس یزد نیز بازگشایی شده است.

 

جعفری بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود 124 کیلومتر باند دوم را با حضور وزیر راه و شهرسازی بازگشایی شده است.

 

وی با بیان اینکه اولویت اداره کل راه و شهرسازی استان افزایش طول باندهای دوم است، عنوان کرد: امسال نیز با پیگیری‌های استاندار و سفر نوبخت به استان مصوبات خوبی در خصوص افزایش اعتبارات جهت باندهای دوم در سطح استان انجام شده است.

 

 مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از ابتدی سال تا کنون 90 کیلومتر باند دوم در قالب 5 پروژه جدید شروع شده و 115 کیلومتر دیگر را نیز برای مناقصه آماده کرده‌ایم.

 

جعفری ادامه داد: حدود 500 میلیارد تومان پروژه جدید در بخش راه و راه آهن در سطح استان شروع شده که در اشتغال و کاهش تصادفات استان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

 

وی متذکر شد: در حال حاضر 70 کیلومتر باند دوم آسفالت شده افتتاح نشده وجود دارد که تنها 17 کیلومتر طبس به اصفهان بازگشایی شده است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در محدوده بیرجند به قائن که دغدغه مردم نیز است تا پایان سال 15 کیلومتر باند دوم تکمیل و زیر بار ترافیک خواهد رفت.

 

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1543712
ارسال نظر
نظرات