شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1398/08/11 شناسه خبر: 1543969
بازیگر البرزیِ سریال ستایش:
خباثت نقشم در ستایش با فانتزی‌های کودکی‌ام مشابه بود/ با فیلم "روز صفر"به جشنواره فجر می‌روم/ بزرگترین ضعف البرز فقدان سالن تئاتر استاندارد است
سینا شفیعی گفت: در فیلم سینمایی "روز صفر" نقش اصلی را بازی می‌کنم، این فیلم از فیلم‌های جشنواره فجر امسال است و امیدوارم بتوانم نقشم را به بهترین وجه ممکن بازی کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از "تیتریک شاید اغلب مردم «سینا شفیعی» را با ایفای نقش سیامک در سریال «در جست‌ و جوی آرامش» به خاطر داشته باشند. مردی که بعد از ازدواج با دختر مورد علاقه‌ اش همچنان اعتیاد داشت و روز به روز هم اعتیادش شدیدتر می‌ شد تا جایی که در میانه سریال به وسطه پیدا کردن پول مواد مخدر دست به هر کاری می‌ زد.

رگه‌ های شخصیتی سیامک و بعدتر ایفای نقش وکیل در سریال «نهنگ آبی» فریدون جیرانی که در شبکه نمایش خانگی تولید شده بود، باعث شد تا او این روز‌ها بازی در نقش حمید سریال «ستایش۳» به کارگردانی سعید سلطانی را بازی کند. حمید یا همان راننده شخصی پری‌ سیما یکی از نقش‌ های پر چالش این شب‌ های تلویزیون است. او در دومین همکاری خود با سعید سلطانی توانسته بُعد دیگری از بازیگری خود را به تصویر کشد و تا پایان قصه همچنان پر چالش بماند، «سینا شفیعی» بازیگر نقش حمید سریال ستایش از هنرمندان البرزی است که 15 سال است در استان کار تئاتر انجام می دهد.

وی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: سریال ستایش یک دینامیکی داشت که من را به عنوان بازیگر تحت تاثیر دراماتیک داستان قرار داد و من این نقش را پذیرفتم و نکته بعدی هم خباثت نقش با فانتزی های دوران کودکی ام کمی شبیه بود.

شفیعی درباره اینکه چرا بیشتر نقش های منفی و خاکستری بازی می کند، این گونه توضیح داد: وقتی نقش مثبت بازی می کنیم سیر دراماتیک آن نقش برایم مهم است و من بین 7 پیشنهاد کار تلویزیونی و سینمایی که داشتم این دو تا سریال "ستایش" و "در جستجوی آرامش" را انتخاب کردم که جفت نقش ها منفی بوده ولی من رسما اسمش را نقش منفی نمی گذارم حالا چون نویسنده هستم آن دینامیک نقش برای من مهم بود.

این هنرمند البرزی ادامه داد: از یک شیطنتی در خودم رنج می برم که این در مواجهه با کارگردان او را دچار یک سوء تصمیم گیری می کند در این باره که آیا به شخصیت من کاراکتر یا نقش منفی می خورد یا مثبت. این مهم هم مستلزم یک شیطنتی است که همه رنج می برند اما از کودکی همراهم بوده و همه جا هست و خواهد بود و نمی دونم که چرا این شیطنت کم نمی شود، این مسئله باعث می شود که شما بتوانید آن ابعاد، اصطلاح یا طرح را در خودتان پیدا کنید و به نمایش بگذارید حتی اگر خیلی از شما دور باشد، همه نقش ها بعد منفی دارند بعضی ها بیشتر می توانم به آن دسترسی پیدا کنم این گونه است که نقش منفی را بهتر می توانم بازی کنم.

 

 

وی به بازخوردهای سریال ستایش اشاره کرد و افزود: بازخوردها که خیلی بیشتر از انتظار بوده، هم برای کلیت سریال و هم برای من که بازیگر بودم واقعا متعجبم که افراد زیادی به لطف خداوند سریال ستایش را دیدند.

بازیگر سریال در جستجوی آرامش جذابیت ستایش را در کاراکتر دانست و گفت: سعید مطلبی به عنوان یک نویسنده ای که شرق را می شناسد و به نوعی مستشرق است و مولانا و کلیله و دمنه خوانده و از بر است و سعدی و حافظ را از ذهن و دلش گذرانده است، می داند که کاراکتر شرقی از یک رئالیسم صرف لذت نمی برد و نوشته هایش پر از حکمت است چون مدام کاراکترها مثل خودش مثال می زنند و نکته دوم نویسنده اثر متوجه شده است که راز ماندگاری یک اثر در شخصیت و در شخصیتی با رفتار تازه است، و فکر می کنم که این یکی الی دو تا شخصیت است که ستایش را سرپا نگه داشته است.

سینا شفیعی درباره فعالیت های اخیر خود اشاره کرد و افزود: درگیر نمایش اسماعیل برای اجرای عموم در کرج هستم، که یک اجرای خیلی بی بدیل را داشته باشیم این نمایش منتخب جشنواره ملی رضوی و منتخب جشنواره استانی است و بعد هم ان شاء الله در سایر استانهای کشور اجرا می شود و از دفتر امام جمعه و روابط عمومی وی بابت همکاری برای اجرای این نمایش تشکر می کنم.

وی ادامه داد: در فیلم سینمایی "روز صفر" نقش اصلی را بازی می کنم و این فیلم از فیلم های جشنواره فجر امسال است و امیدوارم بتوانم نقشم را به بهترین وجه ممکن بازی کنم.

بازیگر سریال نهنگ آبی با تاکید بر اینکه تئاتر البرز پویا و زنده است، تصریح کرد: تئاتراستان بسیار پیشرفت کرده است و نیروهای تازه ای به آن اضافه شده است در بین استانهای دیگر تبدیل به یک قطب؛ حداقل از نظر جشنواره ای شده است، اما در مورد اینکه مردم تئاتر را نمی بینند و نمی شناسند این به خاطر این است که زیرساختها برای این هنر در استان ضعیف است و امیوارم این پتانسیل بالقوه با ورود ارگانهای فرهنگ ساز که بودجه فرهنگی دارند که جدیدا هم ورود کردند این پتانسیل بالقوه به پتانسیل بالفعل تبدیل شود و مردم استانمان هم بتوانند از تئاتر لذت ببرند و ما صاحب یک تئاتر شهر و یک جمعیتی به عنوان تماشاگر ثابت تئاتر شهر شویم.

 

 

وی به نقاط مثبت تئاتر استان اشاره کرد و بیان کرد: نقطه قوت من فکر می کنم استعدادهایی هستند که به تئاتر ما اضافه شدند و نقطه ضعف نگهداری این استعدادهاست ولی بزرگترین نقطه ضعف ما اول؛ نبود سالن تئاتر و دوم مسئله آموزش استاد است امیدوارم این نبود سالن و مسئله آموزش به همت مسئولین مربوطه برطرف شود.

این هنرمند تئاتر در خاتمه خاطر نشان کرد: چندین نفر به اتاق فکر معاونت نمایشی اداره کل ارشاد استان البرز اضافه شدند که یکی از آنها دکتری تئاتر دارد و تئاتری است امیدواریم این تغییر نتیجه خیلی مثبتی بدهد و باعث شود یکسری انسدادها در شریان تئاتر استان برطرف و رفع شود که فکر می کنم خبرهای خیلی خیلی خوبی برای جشنواره تئاتر استانی و آینده تئاتر البرز در راه است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1543969
ارسال نظر
نظرات