شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:05 منتشر شده در مورخ: 1398/08/11 شناسه خبر: 1544091
عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
تفکر نئولیبرالیِ دولت راهکار مشکلات را تبعیت از نظام جهانی می‌داند/ متاسفانه مدیریت مسئولانه در کابینه نداریم/ گام‌های برجامی بی‌توجهی به خواسته مردم است
شهریار زرشناس گفت: دولت با گام‌های برجامی روند سیاسی، اقتتصادی و اجتماعی خود دنبال می‌کند و کاملا به خواسته‌های ملت و فشاری که به آنها وارد می‌شود بی‌توجه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی درباره اعتماد مکرر دولت ایران به آمریکا و اروپا با وجود بدعهدی های آنها و گام های برجامی به خبرنگار تیتریک، گفت: اندیشه و رویکرد حاکم بر دولت، نئولیبرالی است و این نوع نگاه راه کار تمام مسائل را در تبعیت از نظام جهانی جستجو می کند. 

شهریار زرشناس افزود: ذهنیت و افق اندیشه نئولیبرالی برای بروکرات های انی حوزه در یک کشور پیرامونی، خارج از نظام جهانی نخواهد بود و با توجه به اینکه نمایندگان نظام جهانی در اروپا و آمریکا بر سیاست های خود پافشاری می کنند، دولتمردان ما نیز تحت تاثیر همین آموزه های نئولیبرالی قرار گرفته اند. 
 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه دولت مردان به چیزی جز تبعیت از نظام جهانی فکر نمی کنند و راهکارهای داخلی را وهم دانسته و به آن باور ندارند، اظهار داشت: بعضا مسئولین توجه به داخل را نشانه های از ایدئولوژیک بودن دانسته و واقع گرایی در سیاست داخلی و خارجی را به معنای تبعیت از نظم و نظام موجود می دانند. 
 
زرشناس تصریح کرد: تبعیت از نظام موجود برای یک کشور پیرامونی که درصدد مستقل بودن است و به دنبال قدم برداشتن در راه آزادی و عدالت است، اصلا جواب نمی دهد زیرا برنامه های دشمن به گونه ای طراحی شده است که ما را در اسارت نگاه دارند.
 
وی با اشاره به اینکه گام های برجامی متعدد به نوعی بی توجهی به خواسته مردم است، گفت: دولت با این روش روند سیاسی، اقتتصادی و اجتماعی خود دنبال می کند و کاملا به خواسته های ملت و فشاری که به آنها وارد می شود بی توجه است. 
 
زرشناس افزود: متاسفانه در دولت کنونی مدیریت مسئولانه کنار گذاشته شده است و مسئله صرفا دو تابعیتی های موجود در کابینه نیست، بلکه روند حاکم بر اندیشه مدیران و ایدئولوژی غالب شده بر تفکر آنهاست و دو تابعیتی بودن وجه دیگری است که می تواند وجه تکمیلی این نوع نگاه باشد. 
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/1544091
ارسال نظر
نظرات