شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:30 منتشر شده در مورخ: 1398/08/13 شناسه خبر: 1544237
یک نماینده مجلس در گفتگو با دانا خبر داد:

پیگیری مجلس از وزیر کار برای تعیین تکلیف وضعیت صندوق بازنشستگی/ مهلت سه ماهه سرپرست صندوق بازنشستگی به پایان رسید

پیگیری مجلس از وزیر کار برای تعیین تکلیف وضعیت صندوق بازنشستگی/ مهلت سه ماهه سرپرست صندوق بازنشستگی به پایان رسید
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اختیاراتی که یک مدیر دارد بسیار بیشتر از سرپرست بوده و نمی توان با یک سرپرست و مدیر موقت صندوق بازنشستگی را اداره کرد و این مساله نگرانی هایی را برای بازنشستگان در کشور به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بعد از انتصاب شریعتمداری به عنوان وزیر کار، وی استفاده از ظرفیت جوانان را در دستور کار خود قرار داد و بارها در توییت های خود به استفاده از ظرفیت و پتانسل جوانان در کشور تأکید کرد.

در همین راستا «میعاد صالحی» مدیر 36 ساله در ابتدای سال 98 به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از سوی شریعتمداری منصوب شد.

انتصاب میعاد صالحی به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بدون هیچ گونه سابقه‌ای در زمینه اقتصادی، توسط محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی حاشیه‌های فراوانی را ایجاد کرد و در نهایت با پیگیری های صورت گرفته میلاد صالحی بعد از 5 ماه خدمت از سمت خود عزل شد و در مرداد ماه سال جاری در پی عزل میعاد صالحی، نعمت الله ایزدی، رئیس هیأت مدیره صندوق بازنشستگی، موقت از سوی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان سرپرست جدید صندوق بازنشستگی کشوری معرفی شد.

با فرا رسیدن آبان ماه، مهلت سه ماهه تعیین مدیر به جای سرپرست برای صندوق بازنشستگی کشوری به اتمام رسیده ولی هنوز مدیر جدیدی برای این صندوق معرفی نشده است.

احمد بیگدلی عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص وضعیت نامعلوم صندوق بازنشستگی و سرمایه بازنشستگان در این صندوق اظهار داشت: پیگیری های متعددی از سوی مجلس صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: هر بار که آقای شریعتمداری را دیده‌ایم این موضوع بارها به وی گوشزد شده است که صندوق بازنشستگی نیازمند تعیین تکلیف است.

عضو کمیسیون اجتماعی همچنین تصریح کرد: طبیعی است اختیاراتی که یک مدیر دارد بسیار بیشتر از سرپرست بوده و نمی توان با یک سرپرست و مدیر موقت صندوق بازنشستگی را اداره کرد و این مساله نگرانی هایی را برای بازنشستگان در کشور به وجود آورده است.

بیگدلی با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریعتر وضعیت مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری بیان کرد: آقای شریعتمداری وعده داده بودند که در کمتر از سه ماه مدیری برای صندوق بازنشستگی انتخاب کنند؛ طبیعی است که بر اساس قانون بعد از سه ماه نمی توان این صندوق را با سرپرست اداره کرد.

وی ضمن بیان اینکه مجلس پیگیر وضعیت اداره صندوق بازنشستگی خواهد بود گفت: یکی از اولویت های مجلس این است که به موضوع مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری رسیدگی شود و در وهله اول از طریق معاونان آقای شریعتمداری به او اطلاع داده می شود و در ادامه از شریعتمداری می خواهیم این موضوع را پیگیری کند.

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به لزوم تعیین مدیر جدید بر اساس قانون گفت: بازنشستگان کشور در چند ماه گذشته مشکلاتی داشته اند و صندوق بازنشستگی نیازمند مدیری توانمند و با سابقه است که بتواند به مسائل و مشکلات این قشر رسیدگی کند که در غیر این صورت حتما نارضایتی هایی از سوی این قشر ایجاد می شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1544237
ارسال نظر
نظرات