شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 08:47 منتشر شده در مورخ: 1398/08/12 شناسه خبر: 1544271
تحلیلگر مسائل سیاسی:
۱۳ آبان، ایرانیان را ملتی آزادی خواه در سطح جهان معرفی کرد
تحلیلگر سیاسی هرمزگان گفت: ۱۳ آبان این پیام را برای همه ی ملت‌های آزادی خواه جهان دارد، که قطع ارتباط با آمریکا می تواند ایرانی که زمانی گاو شیرده و ژاندارم آمریکا در منطقه بود را به کشوری الگوی امن در سطح منطقه تبدیل کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  عبدالله صادقی، تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز  با تاکید بر اینکه ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی است، اظهار کرد:  از دلایل اهمیت آن شامل سه مناسبت است، تبعید امام بعد از مقابله با قانون کاپیتولاسیون در سال 1343 و شهادت جمعی از دانش آموزان درسال 1357 که زمینه‌ساز فرار شاه در در دی ماه همان سال شد.

وی افزود: تسخیر لانه جاسوسی به روز مبارزه با استکبار جهانی یعنی آمریکا نامگذاری شده و امام(ره) از آن به عنوان انقلاب دوم یاد می کنند که بزرگتر از انقلاب اول است.

تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان تصریح کرد: مهره آمریکا از ایران اخراج شد ولی در ۱۳ آبان ۵۸ آمریکا از کشور خارج شد و سیلی دوم را از ملت ایران دریافت کرد و امام پس از این حادثه فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند، بکند.

صادقی با بیان اینکه این روز ویژه قشر خاصی نیست ،تاکید کرد: آمریکای ها باتوجه به جنایاتی که در هشت سال دفاع مقدس در حمایت از صدام و زدن هواپیمای ایرباس و حمایت از گروه‌های تروریستی و غیره انجام دادند و بد عهدی های آمریکایی ها به ویژه در برجام زمینه‌ای را برای ایجاد نفرت عمومی از خود در سطح جهان و ایران فراهم کرده و همه ملت ایران در این روز به صحنه خواهد آمد.

وی با بیان اینکه تنها راه پیشرفت کشور قطع ارتباط و امید از شیطان بزرگ است،تصریح کرد: نشانه های افول آمریکا روز به روز در منطقه و خود آمریکا مشاهده می شوند این کشور بدهکارترین کشور جهان است،

صادقی افزود: ترامپ در مناظرات انتخاباتی اعلام می کند، اوباما هفت تریلیون دلار برای حمایت از داعش و برهم زدن منطقه خاورمیانه هزینه کرده و دستاوردی برای آمریکا نداشت، و بعد از سرکوب دولت اسلامی عراق و شام توسط جبهه مقاومت با افتخار می‌گوید ما سرکرده داعش را از بین بردیم و تلاش خود را برای جمع آوری رای در انتخابات انجام می دهد.

تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان به پیشرفت آلمان بعد از جنگ جهانی دوم پرداخت و عنوان کرد: برخی می گویند، چرا آلمانی ها پیشرفت اقتصادی داشته اند و فکر می کنند به خاطر حمایت های بیگانگان بوده، در حالی که این دو کشور از ابتدا قطع امید از آمریکا کردند و توانستند با تحمل همه فشاره ها به این موفقیت ها برسند.

وی افزود: اگر زیر سایه آمریکا بودند باید امروز از کالای آمریکایی استفاده می کردند و نباید این چنین کالاهای با کیفیت  بالا داشته باشند چون خودشان خواستند و به آن نائل شدند.

تحلیلگر سیاسی هرمزگان با بیان اینکه کشور مصر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تغییر رویه داد،گفت: این کشور از استکبار ستیزی به یکباره به سمت تایید قرارداد کمپ دیوید و رژیم صهیونیستی و نوچگی آمریکا را پذیرفت، و امروزه وضعیت مصر را مشاهده می کنیم.

وی افزود: زمانی در صحرای طبس و با ریگ های بیابان که سربازان خدا بودند، هیمنه آمریکا شکست و همین امر زمینه ساز شکست کارتر در انتخابات آمریکا بود و امسال  موشک سوم خرداد پهپاد فوق پیشرفته رادار گریز آمریکا را متلاشی کرد و یک بار دیگر آمریکا از ملت ایران سیلی محکمی خورد.

تحلیلگر سیاسی هرمزگان گفت: ۱۳ آبان این پیام را برای همه ملت‌های آزادی خواه جهان دارد، که قطع ارتباط با آمریکا می تواند، ایرانی که زمانی گاو شیرده و ژاندارم آمریکا در منطقه بود را به الگوی امن در سطح منطقه تبدیل کند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1544271
ارسال نظر
نظرات