شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:56 منتشر شده در مورخ: 1398/08/12 شناسه خبر: 1544354
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد:
اشغال لانه جاسوسی، توطئه امریکا را در معرض دید عموم قرار داد
استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد گفت: با افشای اسناد سفارت امریکا، زحمات سی ساله امریکا و سازمان سیا در نفوذ به اعماق جامعه ایران به هدر رفت و در واقع با اشغال سفارت امریکا، توجه به خطر اصلی و توطئه امریکا در معرض دید مردم قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر غفوری در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: گاهی اوقات این سوال مطرح می‌شود سفارتخانه امریکا چرا اشغال شد و سفارت یک کشور جز خاک آن کشور محسوب می شود و براساس قواعد بین المللی باید از مصونیت خاصی برخوردار باشد اما باید گفت این موضوع برای سفارتخانه درست است و  آنچه که در تهران دیدیم سفارتخانه نبود بلکه جاسوس خانه بود که توسط دانشجویان تصرف شد.

وی ادامه داد: در واقع در اسلام جرمی بالاتر از جرم جاسوسی نیست و در همین رابطه امام(ره) می‌فرماید مرکز توطئه و جاسوسی به اسم سفارت آمریکا و اشخاصی که در آن بر ضد نهضت اسلامی ما توطئه نموده­اند از احترام سیاسی بین­المللی برخوردار نیست  و حرکتی که توسط دانشجویان انجام شد حرکت دولتی نبود بلکه حرکت مردمی بود و لذا در همین رابطه خود امام(ره) فرموده‌اند بارها گفته ام گروگان کیری توسط دانشجویان مسلمان مبارز و متعهد ما عکس العمل طبیعی صدماتی بود که در واقع ملت ما از امریکا خورده بود.

 عضو هیئت علمی دانشگاه یزد تصریح کرد: اقدام دانشجویان در اشغال لانه جاسوسی امریکا، اعتراضی از سوی مردم ایران نسبت به مداخلات بیش از حد امریکا در امور داخلی ایران چنانچه در دهه‌های سی، چهل و پنجاه موارد بسیار زیادی از آن سراغ داریم، این اقدام همچنین اعتراضی بود نسبت به مشارکت های امریکا در خیانت‌های شاه مخصوصا در 17 شهریور 57، غارت اموال توسط امریکا و شاه که بیش از 14 میلیارد دلار اموال ما را بلوکه کردند.

غفوری با اشاره به اینکه برخی تسخیر لانه جاسوسی امریکا را مخالف قوانین بین‎الملل می‌دانند، افزود: قرآن می‌فرماید با هر کس با زبان خودش باید حرف زد، امریکا خود تابع قوانین بین المللی نیست و می‌بینیم که صراحتا به عراق و افغانستان حمله می‌کند بدون اینکه مجوزی از نهادهای بین المللی بگیرد.

وی با اشاره به پیامدهای اشغال سفارت امریکا گفت: پایان دادن به حاکمیت لیبرال‌ها و میانه‌روها و تضعیف خط فکری آنها، افشای ماهیت حقیقی برخی لیبرال‌های حاکم مانند امیر انتظام‌ها و قطب زاده‌ها، به انفعال درآمدن ضد انقلاب داخلی از جمله گروه چپ گرا، اتحاد و انسجام همه نیروهای معتقد و حزب اللهی و تثبیت خط امام(ره) به عنوان خط سازش ناپذیر با غرب از جمله پیامدهای داخلی اشغال لانه جاسوسی امریکا بود.

استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد با بیان اینکه با افشای اسناد سفارت امریکا، زحمات سی ساله امریکا و سازمان سیا در نفوذ به اعماق جامعه ایران و استخدام نیروهایشان به هدر رفت، تصریح کرد: در واقع با اشغال سفارت امریکا، توجه به خطر اصلی و توطئه امریکا در معرض دید مردم قرار گرفت و گروه‌های سیاسی مدعی مبارزه با امپریالیسم رسوا شدند.

غفوری مختل شدن سیستم اطلاعاتی جاسوسی امریکا درمنطقه، افشای ماهیت سفارتخانه‌ها امریکا به گونه‌ای که در چند سال گذشته مرکل صدر اعظم آلمان اعلام کرد سفارتخانه امریکا در آلمان جاسوس خانه است و همه این پیاندهای داخلی و خارجی مبارک و میمون بود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1544354
ارسال نظر
نظرات