شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1398/08/12 شناسه خبر: 1544395
مدیرعامل بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان کشور:

بودجه‌های دولتی کفاف نیازهای دانشگاه فرهنگیان را نمی‌دهد/ تا امور خیریه شفاف نشود، اعتماد عمومی حاصل نخواهد شد/کمبود 400 هزار معلم در آموزش و پرورش تا 1404

بودجه‌های دولتی کفاف نیازهای دانشگاه فرهنگیان را نمی‌دهد/ تا امور خیریه شفاف نشود، اعتماد عمومی حاصل نخواهد شد/کمبود 400 هزار معلم در آموزش و پرورش تا 1404
مدیرعامل بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان کشور می‌گوید تا زمانی که امور خیریه در کشور شفاف نشود، اعتماد عمومی حاصل نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، مهدی احمدی، مدیرعامل بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان کشور، صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه سمنان، به تشریح ابعاد فعالیت بنیاد مذکور پرداخت.

احمدی در بخشی از سخنان خود با یادآوری سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که در حق دانشگاه فرهنگیان کوتاهی شده است گفت: بر این اساس، رهبر انقلاب همه دستگاه‌های ذیربط را به تشریک مساعی برای حل مشکلات این دانشگاه فراخواندند.

وی با بیان این که تا سال 1404، به دلیل بازنشستگی شمار زیادی از نیروها، کمبود معلم به 350 تا 400 هزار نفر خواهد رسید گفت: طی 10 سال آینده نیز کمبود معلم به 700 هزار نفر خواهد رسید.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح فرایند تشکیل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان، با تأکید بر این که بودجه‌های دولتی کفاف نیازمندی‌های دانشگاه را نمی‌دهد گفت: یکی از برنامه‌های فعلی بنیاد، تشکیل شعب آن در 31 استان کشور است تا منابع هر استان در راستای اهداف بنیاد جذب شود.

مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان با بیان این که در تمام دنیا، 70 درصد از بودجه‌های حمایتی دانشگاه‌ها توسط مردم و نیکوکاران و 30 درصد توسط دولت تأمین می‌شود گفت: به طور مثال دانشگاه هاروارد به عنوان یکی از دانشگاه‌های مهم جهان، چندین‌سال متوالی توسط خیرین مورد حمایت قرار گرفته است و در زمینه جذب کمک‌های نیکوکارانه رتبه یک جهان را داراست و پس از آن ام‌آی‌تی و پرینستون قرار دارند.

احمدی با اشاره به این که ایران در میان 145 کشور جهان، پیشتر رتبه 21 نیکوکاری و امور خیریه را به خود اختصاص داده بود گفت: موسسه گالوپ که در افکارسنجی موسسه بسیار قابل معتبری است نشان داده است که رتبه ایران با چهار پله تنزل به 25 رسیده است.

وی با تأکید بر ضرورت آسیب‌شناسی به منظور یافتن علل تنزل رتبه ایران در نیکوکاری گفت: تنزل رتبه ایران در حالی است که چین، به عنوان یکی از اقطاب اقتصادی جهان، دو یا سه پله ارتقاء را در این حوزه تجربه کرده است.

مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان با تصریح بر این که تا زمانی که امور خیریه در کشور شفاف نشود، اعتماد عمومی حاصل نخواهد شد گفت: با این مبنا، آقای خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور، طرح 10031 را مطرح کردند که بر اساس آن باید در هریک از 31 استان کشور 100 هکتار زمین برای احداث دانشگاه جامع فرهنگیان تخصیص پیدا کند که این امر همت استانداران را می‌طلبد.

احمدی در ادامه با بیان این که فنلاند با 5.5 میلیون جمعیت، بزرگ‌ترین موفقیت‌ها را در حوزه آموزش در جهان به دست آورده است گفت: دلیل این موفقیت، توجه تام به دانشجو-معلمان است؛ اگر این اتفاق در ایران نیز رخ دهد، ضمن پیشرفت سیستم آموزش، از حجم آسیب‌های اجتماعی نیز کاسته خواهد شد.

قرار است امروز در انتخابات هیأت مدیره بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان سمنان، 5 نفر به عنوان عضو اصلی و دو نفر به عنوان عضو علی‌البدل، یک‌نفر بازرس و دو شخصیت حقوقی، یعنی رئیس دانشگاه فرهنگیان و رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه به عضویت مجمع درآیند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1544395
ارسال نظر
نظرات