شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:37 منتشر شده در مورخ: 1398/08/12 شناسه خبر: 1544458
فرمانده سپاه عاشورا:
13 آبان تصویر بلند مبارزه با استکبار جهانی است/ لزوم همت دانش‌آموزان و دانشجویان در پیشتازی گام دوم انقلاب
سردار خرّم گفت: اقدامات استکباری آمریکا در کشورهای مختلف نشان داد که ارتباط با آمریکا نه تنها کلید پیشرفت نیست بلکه قفلی است بر اراده ملت‌ها.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار عابدین خرّم، فرمانده سپاه عاشورا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آناج در خصوص فرارسیدن روز 13 آبان اظهار داشت: این روز یادآور سه رویداد مهم و تاریخی است که هر سه رویداد نمایش و صحنه بروز و ظهور نفرت از خوی استکباری امریکاست.

وی افزود: 13 آبان 43 حضرت امام (ره) به دلیل اعتراض به قانون کاپیتولاسیون از ایران تبعید شد، در سال ۵۷ رژیم وابسته‌ی به آمریکا در خیابانهای تهران دانش‌آموزان را به شهادت رساند و 13 آبان 58 لانه جاسوسی آمریکا به تسخیر دانشجویان درآمد و به همین خاطر است که می‌بینیم هر سه اتفاق، مستقیم و یا غیر مستقیم به آمریکا و مبارزه با خوی استکباری این کشور مربوط می‌شود. 

سردار خرّم با اشاره به تاثیر یوم الله 13 آبان در تکثیر و گسترش مبارزه با استکبار، گفت: این روز یک تصویر ماندگار از روح آزادگی و حق طلبی ملت ایران در مقابل خوی استکباری آمریکاست. هر سه رویداد در واقع طرح‌هایی نو برای مقابله با استکبار جهانی بود.

وی تاکید داشت: اگر امروز ملت‌های مختلف از آمریکا منزجرند و شعارهای بزک شده امریکا در میان ملت‌ها خریدار ندارد، محصول 13 آبان هاست. سه رویداد بزرگ در 13 آبان به خلق روز استکبارستیزی منجر شد و امروز بعد از 40 سال از وقوع انقلاب اسلامی این روز باشکوه تر از سال‌های اول انقلاب برگزار می‌شود.

خرّم با بیان اینکه به برکت 13 آبان‌ها هیمنه استکبار شکسته شده است و ما در کشورهای مختلف شاهد اعلام انزجار از آمریکا هستیم، عنوان داشت: اقدامات استکباری آمریکا در کشورهای مختلف، و ایستادگی ملت رشید ایران در مقابل زورگویی‌های این کشور، نشان داد که ارتباط با آمریکا نه تنها کلید پیشرفت نیست بلکه قفلی است بر اراده ملتها.

وی با تاکید بر ضرورت نقش آفرینی دانش آموزان و دانشجویان در گام دوم انقلاب تاکید داشت: 13 آبان 57 و 58 یک نکته مهم دارد و آن پیشتازی دانش آموزان و دانشجویان در گام اول انقلاب است. هم دانش آموزان و هم دانشجویان در صف مقدم پیشبرد انقلاب اسلامی قرار داشتند و دانش آموز و دانشجوی امروز نیز باید با تبعیت از اسلاف مومن و انقلابی خود، پیشتاز و پیشگام گام دوم انقلاب اسلامی باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1544458
ارسال نظر
نظرات