شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1398/08/13 شناسه خبر: 1544839
همزمان با 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

فریاد "مرگ بر آمریکا" در سراسر استان سمنان طنین انداز شد+تصاویر

فریاد "مرگ بر آمریکا" در سراسر استان سمنان طنین انداز شد+تصاویر
مردم همیشه در صحنه استان سمنان با مشت‌های گره‌کرده خود آمده‌اند تا فریاد بزنند تا جان در بدن دارند از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نظام حراست می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، در یوم‌الله 13 آبان، مردم استان سمنان، همزمان با سراسر کشور، ضمن حضور پرشور در راهپیمایی ضداستکباری این روز، با شعار «مرگ بر آمریکا»، مراتب انزجار خود از نظام سلطه را ابراز کردند.

بنابر این گزارش مردم استان در سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، میامی، مهدیشهر، آرادان، سرخه، بسطام، کلاته‌خیج، مجن، بیارجمند، رودیان، امیریه، دیباج، کلاته‌رودبار، شهمیرزاد، درجزین، لاسجرد، ایوانکی، جزن، کلاته‌ملا و مهماندوست به خیابان‌ها آمدند تا بار دیگر اعلام کنند که دشمنان غربی، قابل اعتماد نیستند.
شماری از گروه‌های بسیجی نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند که ملت ایران به تأسی از مقتدای خود، امام خمینی(ره)، فرهنگ عاشورا را اساسنامه حیات و ممات خود قرار داده است.
 
سیزدهم آبان، سالروز یکی از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی ایران است که امامِ انقلاب از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کرده است.
 
مردم همیشه در صحنه استان سمنان امروز نیز با حضور حماسی خود در خیابان‌های شهر آمدند تا به استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار بگویند زورگویان هیچگاه نمی‌توانند ملت بزرگ ایران را از پای دربیاورند و این ملت به تأسی از امامان خود شعار هیهات من ذله را سر میدهند.
 
سمنانی‌ها همزمان با مردم سراسر کشور امروز محکمتر از گذشته فریادهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل و صهیونیسم» سر دادند و فریاد زدند که تحریم‌ها هیچ اثری بر ملت غیور و آزاده ایران ندارد.
 
امروز مردم سراسر کشور و استان سمنان با حضور در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان بار دیگر اتحاد و ایستادگی و مقاومت در مقابل زورگویی‌های استکبار را به رخ جهانیان کشاندند.
 
اقشار مختلف مردم در نقاط مختلف استان سمنان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامینی همچوم ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویی ها و زیاده خواهی های امریکا، تکیه بر توان داخلی و اعتماد به جوانان در مسیر رشد و پیشرفت اعلام کردند همچون گذشته در راه دستیابی به آرمان های خود از حرکت نخواهند ایستاد.
 

سمنان

نشانه‌های زوال قدرت آمریکا آشکار شده است

حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم، نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری، در آیین راهپیمایی روز 13 آبان در سمنان، با ایراد سخنانی به دلایل ضرورت عدم اعتماد به آمریکا پرداخت.
 
حاج ابوالقاسم در بخشی از سخنان خود با یادآوری تحمیل جنگ به ایران با حمایت آمریکا و به شهادت رسیدن 300 هزار تن از مردم سلحشور کشور گفت: افزون بر این، آمریکا از منافقینی که هزاران نفر از مردم را در خیابان‌ها به شهادت رساندند، حمایت کرد و نقطه تاریک دیگری در کارنامه خود بر جای گذاشت.
 
وی با اعلام این مطلب که سعودی‌ها با حمایت آمریکا طی 4 سال گذشته 100 هزار نفر از مردم یمن را به خاک و خون کشیده‌اند گفت: راهبرد قرآنی برای مقابله با مستکبران و زورگویان، ایستادگی و مقاومت است؛ رهبر معظم انقلاب نیز در سال‌های رهبری بیشترین استناد را به آیه 40 سوره حج داشته‌اند که بر مقاومت در برابر مستکبران تأکید می‌کند.
 
نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با تصریح بر این که به برکت 40 سال مقاومت ملت ایران، امروز نشانه‌های زوال قدرت آمریکا آشکار شده است گفت: بررسی‌های گوناگون نشان می‌دهد که روند افول آمریکا شتاب گرفته است.
 
حاج ابوالقاسم با بیان این که برابر گزارش‌ها، رقم بدهی خارجی آمریکا تا سال 2028 به صددرصد تولید ناخالص داخلی این کشور می‌رسد گفت: از این گذشته، اختلاف طبقاتی در آمریکا بیداد می‌کند؛ چنان‌که در سال 2015 بیش از 50 درصد از ثروت آمریکا نصیب یک درصد از جمعیت آمریکا شده است.
 
وی با اشاره به افزایش 15 میلیون‌نفری افراد زیر خط فقر در آمریکا در سال‌های اخیر گفت: آمارها نشان می‌دهد که وضعیت آمریکا در حوزه‌های فرهنگی و در میزان ارتکاب جرم و جنایت بحرانی است؛ کما این که آمریکا مقام نخست را در قتل از آن خود کرده است؛ این نشانه‌ها نشان می‌دهد که آمریکا در حال فروپاشی است.
 
نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اعلام این مطلب که بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر در آمریکا زندانی هستند گفت: در سال‌های اخیر آمار تجاوز جنسی 60 درصد، قتل و غارت 35 درصد و بی‌دینی 40 درصد در آمریکا افزایش یافته است و کم‌ترین میزان دانش‌آموختگان دکتری در میان کشورها مربوط به آمریکاست.
 
حاج ابوالقاسم با تأکید بر این که خدای بزرگ ما در چهل سال گذشته تنها نگذاشته است گفت: در این مدت، بیش از 40 کشور در اندیشه تجاوز به ایران بوده‌اند؛ تنها در یک نمونه، در همان ماه‌های نخست پیروزی انقلاب، صدام به ایران حمله کرد و پس از 8 سال، دست از پا درازتر به خانه برگشت.
 
وی با بیان این که اسرائیل امروز بیش از هر زمان دیگری از ناحیه ایران احساس خطر می‌کند گفت: رهبر انقلاب فرموده‌اند که اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید و این وعده محقق خواهد شد؛ در این میان وظیفه مسئولان ما این است که از مردم عقب نمانند.

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

گرمسار

راهپیمایی ۱۳ آبان پاسخ کوبنده‌ای به توطئه‌های دشمنان است
 
مردم  همیشه در صحنه گرمسار از ساعت 10 صبح از دو مسیر میدان انقلاب و میدان معلم در محل تجمع  راهپیمایی 13 آبان در میدان امام (ره) این شهر با شعار های مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل حماسه  دیگر رار قم زدند.
 
حجت‌الاسلام سید علیرضا آرامی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با جهان استکبار در گرمسار، ضمن بیان اینکه ملت ایران همواره در مقابل استکبار جهانی ایستادگی می‌کنند، تأکید کرد: حضور مردم ایران اسلامی در راهپیمایی ۱۳ آبان حماسی و البته قابل‌تقدیر بود.
 
وی بابیان اینکه ایستادگی در مقابل استکبار جهانی آرمان انقلاب اسلامی است، گفت: حضور مردم شهیدپرور گرمسار در راهپیمایی ۱۳ آبان پاسخ کوبنده‌ای به یاوه‌گویانی است که با توطئه و دسیسه‌چینی‌های مختلف درصدد تضعیف و براندازی این نظام هستند.
 
امام‌جمعه گرمسار با اشاره به اینکه دانش آموزان در میدان جنگ فرهنگی و در مبارزه با شیطان بزرگ قرار دارند، افزود: ۵۶ نفر از دانش آموزان ایران در روز ۱۳ آبان سال ۵۷ شهید و مجروح شدند و امروز مهم‌ترین رسالت نوجوانان و جوانان نسل جدید پیروی از مواضع مقام معظم رهبری و شهدای این روز است.
 
آرامی بابیان اینکه تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران از دیگر وقایع مهمی است که در این روز رخ‌داده است، خاطرنشان کرد: تسخیر لانه جاسوسی به‌مثابه انقلاب دوم ملت ایران در مقابل جهان استکبار بود لذا باید اهمیت آن به نسل امروز تبیین شود.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

شاهرود

«نه» ملت ایران به مذاکره با آمریکا
 
راهپیمایی یوم الله سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در شهرستان شاهرود همزمان با سراسر کشور با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان، دانشجویان و دانش آموزان برگزار شد.
 
این مراسم با شعارهای ضد استکباری دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم شرکت کننده در راهپیمایی آغاز شد و با سخنرانی سردار سحن حمید زاده معاون پارلمانی سازمان پدافند غیرعامل پایان یافت.  
 
امام جمعه شاهرود بابیان اینکه هیچ ملت آزاده‌ای زیر بار این روحیه استکباری نمی‌رود و عداوت و بغض ما نسبت به آمریکا از همین دلیل است، ابراز داشت: همه مصیب‌ها از دوران رژیم پهلوی تا انقلاب، توطئه‌های داخلی و هشت سال جنگ و وادار کردن صدام به جنگ خانمان‌سوز و برادرکشی در منطقه تا مسائل داعش و سوریه همه زیر سر آمریکا است تا به منافع مادی خود برسند.
 
امینی ضمن بیان اینکه آمریکا برای رسیدن به خواسته خود حاضر است که ملت‌ها را کشته و با فتنه‌گری منابع کشورها را نابود کنند، تصریح کرد: این روش و روحیه باکرامت ملت ایران و آزادگی مردم ما سازگار نیست تا ایران روی مواضع ایرانی اسلامی انقلابی باشد امریکا با ما دشمن است.
 
وی افزود: برخی بر این باورند که اگر مذاکره و تعامل صورت گیرد وضعیت بهتر می‌شود اما در پاسخ باید گفت ببینید با عربستان که نوکر آن‌ها به شمار می‌رود چقدر دشمنی می‌کنند، کردهای سوریه فکر می‌کردند که اگر آمریکا در منطقه آن‌ها باشد کسی با آن‌ها کاری ندارد اما دیدیم چنین نشد لذا این خوی استکبار در طول تاریخ بوده است.
 
امام جمعه شاهرود با تاکید بر اینکه به خاطر احساسات صرف راهپیمای ۱۳ آبان را برپا نمی‌کنیم، اضافه کرد: این مراسم برگرفته از مبانی اعتقادی و استکبارستیزی مردم ایران است که امید را برای ملت و یاس و ناامیدی را برای دشمنان به همراه داشته است.
 
۱۳آبان نماد مقاومت
 
راهپیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی در دامغان همزمان با دیگر نقاط کشور با حضور دانش آموزان، دانشجویان، مسئولان نهاد های دولتی و غیر دولتی همراه با خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام محمدحسن رستمیان صبح دوشنبه در جمع شرکت‌کنندگان در راهپیمایی ۱۳ آبان دامغان بابیان اینکه این یوم‌الله، ثمرات فراوانی برای ملت آگاه ایران اسلامی دارد، ابراز داشت: مقاومت و افول آمریکا بزرگ‌ترین ثمره ۱۳ آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی است.
 
وی بابیان اینکه شاهد افول آمریکا در همه ابعاد شامل اقتصادی، سیاسی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی و ... هستیم، افزود: ترامپ یک انسان روانی و دیوانه است که کشورش را به سمت قهقرا هدایت می‌کند.
 
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان سمنان بابیان اینکه فرهنگ مقاومت و ایستادگی در کشورهای یمن، لبنان، فلسطین و عراق گسترش پیداکرده است، گفت: شعار مرگ بر آمریکا گستره‌ای جهانی دارد و ملت‌های مسلمان در دیگر کشورها با این شعار انزجار و نفرت خود را از آمریکا و ایادی او اعلام می‌کنند.
 
مهدیشهر

بانگ مرگ بر آمریکا در آسمان مهدیشهر
 
مردم مهدیشهر با شرکت در راهپیمایی علاوه بر گرامی داشت این روز ،توطئه دشمنان ایران واستکبار جهانی علیه کشور را بی اثر دانسته وبا آرمانهای امام ورهبری وشهدا تجدید میثاق کردند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1544839
ارسال نظر
نظرات