شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:02 منتشر شده در مورخ: 1398/08/16 شناسه خبر: 1545436
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد:
افزایش 100 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در یزد/ بیش از دو تن طلای سرخ در استان برداشت می‌شود
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: امسال با افزایش 100 هکتاری نسبت به سال گذشته، بیش از 700 هکتار از اراضی استان یزد زیر کشت زعفران قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر شیخعلیشاهی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص سطح زیر کشت زعفران در استان یزد گفت: امسال با افزایش 100 هکتاری نسبت به سال گذشته، بیش از 700 هکتار از اراضی استان یزد زیر کشت زعفران قرار دارد.

وی افزود: بیشترین سطح زیر کشت این محصول با 400هکتار درشهرستان بهاباد است و بافق با 88 هکتار و ابرکوه با 70هکتار در رده های بعدی کاشت این محصول دراستان قرار دارند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد با بیان اینکه متوسط تولید این محصول طلائی در هر هکتار تقریبا پنج کیلوگرم عنوان کرد: پیش بینی می‌شود امسال بیش از دو تن زعفران از اراضی استان یزد برداشت شود.

شیخعلشاهی تصریح کرد: با توجه به افزایش 100 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در استان برای امسال، افزایش برداشت زعفران نیز در پی آن خواهیم داشت.

وی با باین اینکه دو واحد بسته‌بندی زعفران در استان وجود دارد، افزود: معمولا زعفران تولیدی در استان به صورت فله‌ای از استان خارج می‌شود که از مشکلات کشوری نیز هست چرا که بیشترین زعفران تولیدی در کشور به صورت فله‌ای از کشور خارج می‌شوند. برنامه‌های نیز برای جلوگیری از این اقدام وجود دارد که باید به صورت جدی‌تر به آن پرداخته شود.

انتهای پیام/

 

 

 

http://dana.ir/1545436
ارسال نظر
نظرات