شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 18:38 منتشر شده در مورخ: 1398/08/16 شناسه خبر: 1545506
وزیر ارشاد:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال در بودجه ردیف خاصی و ویژه‌ای برای کمک به مؤسسات چندمنظوره و تک فرهنگی و هنری دیده نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید عباس صالحی عصر امروز در جلسه ملاقات با مدیران مسئول مؤسسات فرهنگی و هنری تک یا چندمنظوره شهرستان‌های گرمسار و آرادان با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به مؤسسات فرهنگی هنری در حال رایزنی‌هایی است اظهار داشت: تلاش می‌شود تسهیلاتی از بانک‌های برای کمک به مؤسسات فرهنگی و هنری اخذ شود.

وی با بیان اینکه ماهیت مؤسسات تک و چندمنظوره فرهنگی و هنری در واقع نهادهای مدنی و مردمی است گفت: باید تلاش شود تا این مؤسسات و همچنین کانون‌های فرهنگی به سمت کارآفرینی بروند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش مهم مؤسسات فرهنگی و هنری در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی در کشور گفت: مؤسسات تک و چندمنظوره فرهنگی و هنری به‌عنوان تسهیلگر در ساختارهای مختلف در حال فعالیت هستند.

صالحی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی حوزه فرهنگی کشور گفت: می‌توان به این حوزه نگاهی مولد و اقتصادی داشت و از آن در این زمینه بهره برد.

وی با اذعان به اینکه باید از ظرفیت‌های اقتصادی حوزه فرهنگی کشور بهره گرفت تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قصد دارد ا از اعتبارات عمومی و اختصاصی با هدف اشتغال آفرینی فرهنگی بهره گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای توسعه و ایجاد سینما در کشور گفت: در برنامه مشترک وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف‌گذاری‌های مطلوبی انجام‌شده و بر اساس آن دیگر در کشور شهر بدون سینما نخواهیم داشت.

انتهای پیام

http://dana.ir/1545506
ارسال نظر
نظرات