شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:45 منتشر شده در مورخ: 1398/08/16 شناسه خبر: 1545538
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که چند کارمند سابق شبکه اجتماعی توئیتر به صورت غیرقانونی به جمع آوری اطلاعات برای مقامات سعودی می‌پرداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت دادگستری آمریکا چند کارمند سابق در توئیتر و عربستان سعودی را متهم کرد که به صورت غیر قانونی در راستای منافع مقامات سعودی به جمع آوری اطلاعات از توئیتر می‌پرداختند.

بر اساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا، متهمان به جمع آوری اطلاعات خاص از کاربران توئیتری مخالف دولت عربستان سعودی می‌پرداختند و متهمان تحت نظر و راهنمایی مقامات سعودی در آمریکا فعالیت می‌کردند.

وزارت دادگستری آمریکا تاکید کرد که رفتار و اقدامات متهمان بر خلاف آزادی بیانی است که آمریکا بر اساس آن ایجاد شده است.

بامداد امروز پنجشنبه روزنامه واشنگتن پست گزار داد که این اتهامات علیه کارمندان سابق توئیتر یک روز پس از دستگیری «احمد ابویامو» از کارمندان سابق توئیتر و شهروند آمریکایی روی می‌دهد که متهم به جاسوسی درباره حسابهای سه کاربر است. یکی از حساب‌های توئیتری که این کارمند سابق توئیتر درباره آن جاسوسی می‌کرده به بحث درباره فعالیت‌های داخلی مقامات ارشد سعودی می‌پرداخته است. 

از سوی دیگر ابویامو متهم به جعل اسنادی برای منحرف کردن تحقیقات پلیس فدرال آمریکا است.

«علی الزباره» دومین کارمند توئیتر بوده که شهروند سعودی است و متهم به دسترسی به اطلاعات شخصی بیش از ۶ هزار حساب توئیتری در سال ۲۰۱۵ به نیابت از عربستان سعودی است.

یکی از این حساب‌های توئیتری متعلق به «عمر عبدالعزیر» از مخالفان برجسته سعودی است که بعدا به «جمال خاشقچی» روزنامه نگار سعودی که در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید بسیار نزدیک شده بود.

دادستان‌های آمریکا گفته‌اند سومین شخص، «احمد المطیری» شهروند سعودی است که به عنوان یک واسطه میان مقامات سعودی و کارمندان توئیتر فعالیت می‌کرده است. وی همچنین متهم به جاسوسی است.

بر اساس گزارش واشنگتن پست،‌ الزباره و المطیری در حال حاضر در عربستان سعودی حضور دارند.

کارشناسان اعلام کردند این برای نخستین بار است که دادستان‌های فدرال به صورت آشکار چند سعودی را متهم به جاسوسی در آمریکا می‌کنند.

http://dana.ir/1545538
ارسال نظر
نظرات