شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1398/08/17 شناسه خبر: 1545639
آیت‌الله دری نجف آبادی:

حمایت از فلسطین، حمایت از مظلوم و وحدت اسلامی است/دولت با شجاعت و قدرت و بدون توجه به فرانسه قدم های خود را بردارد

حمایت از فلسطین، حمایت از مظلوم و وحدت اسلامی است/دولت با شجاعت و قدرت و بدون توجه به فرانسه قدم های خود را بردارد
آیت الله دری نجف آبادی به آغاز گام چهارم ایران و تزریق گاز UF۶ به سانتریفیوژهای سایت فردو پرداخت و گفت: امیدواریم دولت و سازمان انرژی اتمی با شجاعت و قدرت کار را پیش ببرند و گوش به حرف فرانسوی ها و غیر فرانسوی ها ندهند؛ چرا که دوسال است که ما را سر کار گذاشتند. ما باید روی پای خود بایستیم و با همت مضاعف بر مشکلات فائق آییم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های نماز جمعه اراک گفت: پاک شدن دل، فداکاری، اخلاص و مجاهدت می خواهد و اگر دل ها پاک شود اهل بیت (ع) خود به سراغ ما خواهند آمد. لذا اگر خانه را آماده کردیم مهمان خود وارد می شود.

دری نجف آبادی ضمن تبریک ایام هفته وحدت، نامگذاری هفته وحدت را کاری ارزشمند از سوی جمهوری اسلامی دانست و افزود: همه باید در ترویج سیره و عدالت پیامبر تلاش کنند و از فرصت موجود استفاده شود تا از اخلاق و رفتار پیامبر گرامی اسلام الگو بگیریم.

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی های بازگشت در فلسطین عنوان کرد: حمایت از مردم فلسطین از برکات انقلاب اسلامی است؛ چراکه فلسطین پاره تن اسلام و اولین قبله مسلمانان است و مسجد بیت المقدس که قرآن به آن افتخار می کند، جزء چهار مسجد مبارک دنیاست که در آن منطقه قرار دارد.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر اینکه فلسطین کانون ظهور بسیاری از پیامبران الهی است ادامه داد: وکیل و مدافع آن جا ما هستیم و آنجا دست موحدین عالم است اما متاسفانه صهیونیست ها در جنگ اول و دوم جهانی و قبل از آن توسط انگلیسی ها و با حمایت آمریکا به این منطقه آمدند.

وی افزود: ملت فلسطین ۷۰ سال است که در چنگال صهیونیست ها هستند و هر روز مردم را می کشند و سرزمین هایشان را غصب و آنها را آواره می کنند.

دری نجف آبادی ضمن اشاره به برگزاری ۷۵ راهپیمایی بازگشت طی دو سال گذشته در فلسطین و با تاکید بر آغاز راهپیمایی های حمایت از راهپیمایی های بازگشت در ایران، تصریح کرد: ملت شریف ما اگر دفاع می کند این دفاع از مظلوم، ارزش ها، سرزمین ها و وحدت اسلامی است و ما از همه ارزش ها و آرمان های الهی دفاع می کنیم و نمی توانیم در برابر جنایتکاران سکوت کنیم چرا که وظیفه ما دفاع از مظلوم است.

امام جمعه اراک با اشاره به فرا رسیدن هفته علم، فضا و صلح اظهار کرد: علم باید در خدمت عدالت و انسانیت باشد نه در خدمت غارت و جنایت کاران. علم ما در خدمت عقل و عقل در خدمت ایمان و ولایت است.

وی بیان کرد: دانشگاهیان و حوزویان در جهت رشد علم باید در حوزه های مختلف علمی مجاهدت کنند. جهاد در این رابطه جزء حساس ترین وظایف است و باید در گسترش مرز های علم و دانش مجاهدت کرد.

دری نجف آبادی به زلزله شب گذشته استان آذربایجان شرقی پرداخت و گفت: با عنایت خدا این زلزله مجروح و کشته زیادی نداشته است و اگر کانون زلزله در تبریز و در عمق کم بود صدمات بیشتری داشت که اینها همه از عنایت الهی است. فلذا مردم و دولت برای کمک به زلزله زدگان باید دست به کار شوند.

وی به آغاز گام چهارم ایران و تزریق گاز UF۶ به سانتریفیوژهای سایت فردو پرداخت و خاطر نشان کرد: امیدواریم دولت و سازمان انرژی اتمی با شجاعت و قدرت کار را پیش ببرند و گوش به حرف فرانسوی ها و غیر فرانسوی ها ندهند؛ چرا که دوسال است که ما را سر کار گذاشتند. ما باید روی پای خود بایستیم و با همت مضاعف بر مشکلات فائق آییم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1545639
ارسال نظر
نظرات