شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:24 منتشر شده در مورخ: 1398/08/18 شناسه خبر: 1545719
امضای آقای مدیرکل پای ترویج بی‌بندوباری!
وقتی میادین ورزشی به محل ترویج لاابالی‌گری تبدیل می‌شوند/ رقص یا ژیمناستیک؛ مسئله این است!+عکس
طی روزهای اخیر رقابتی با عنوان ژیمناستیک و با محتوای رقص باله در ارومیه برگزار و احکام قهرمانی آن نیز با امضای مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی و رئیس هیات ژیمناستیک استان اهدا شد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، موضوع تخلفات ورزشی امری نیست که تازگی داشته باشد یا اینکه جزو غیرممکن‌های اداری و عمومی محسوب شود. این موضوع تا حدی پیش رفته که این روزها بیشتر مسئولان سکوت را بر اعتراض یا پرداختن به ماجراها ترجیح می‌دهند.

اما جای تعجب است که مدیران ارشد ورزش در استان‌ها و نیز مسئولان مرتبط، گاهی نسبت به آنچه در میادین ورزشی و با عنوان رشته‌های قانونی رخ می‌دهد، یا بی تفاوت بوده یا اینکه با علم به تخلفات موجود بازهم از آن حمایت کرده و در راس حامیان چنین تخلفاتی ظاهر می‌شوند.

طی روزهای اخیر و با حضور دختران نوجوان، مسابقاتی در ارومیه برگزار شده که «اولین دوره رقابت‌های GYM FOR LIFE» عنوان شده و احکام قهرمانی نیز با امضای مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی و رئیس هیئت ژیمناستیک استان تقدیم شرکت‌کنندگان شده است.

اما جالب است که محتوای این مسابقات برخلاف آن‌چه در احکام و عنوان ذکر شده، بیشتر به یکی از رقص‌های غیرمجاز اختصاص داشته و شرکت‌کنندگان نیز با لباس‌های همین رقص در صحنه حاضر بوده‌اند!

 

آن‌طور که از تصاویر اختتامیه این رقابت‌ها به دست می‌آید، ترویج و تشویق نوجوانان به «رقص باله» و استفاده از لباس‌ها و نیز رنگ‌آمیزی چهره‌های نوجوانان در راستای همین رقص، چیزی است که حقیقت این رقابت‌ها بوده و فاصله آن از ژیمناستیک بیشتر از واقعیت است!

حال سوال اینجاست که چرا باید مدیرکل ورزش و جوانان یک استان در خصوص رشته‌های ورزشی دارای حاشیه در استان خود و نیز محتوای رقابت‌هایی که در حال انجام است، اطلاعی نداشته و یا با علم به واقعیت ماجرا امضای خود را پای احکام قهرمانی رقابت‌هایی بنشاند که در آینده می‌تواند یکی از مصادیق بارز لاابالی‌گری‌ها در سطح جامعه محسوب شود.

 

البته بر اساس آن‌چه در شبکه‌های مختلف اینترنتی به چشم می‌خورد، این روزها در کنار آموزشگاه‌های زیرزمینی، باشگاه‌های ژیمناستیک نیز به یکی از محل‌های اصلی آموزش رقص باله تبدیل شده‌اند و همین موضوع باعث شده تا والدین با غفلت از حقیقت پشت‌پرده باشگاه‌های با عنوان ورزشی، نسبت به هدایت فرزندان خود به سوی لاابالی‌گری و بی‌بندوباری اقدام کنند.

قطعا با این نگاهی که در بدنه ادارات ورزش و جوانان به چشم می‌خورد و حتی با نهایت خوش‌بینی نسبت به اتفاقی که در ارومیه رخ داده، در آینده باید منتظر خروج ورزشکارانی بدون اخلاق اسلامی و نیز بی‌بندوبار در سایه مدیریت‌های فله‌ای و بدون تحقیق باشیم.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1545719
ارسال نظر
نظرات