شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 11:03 منتشر شده در مورخ: 1398/08/18 شناسه خبر: 1545722
معاون وزیر کشور در بازدید از پروژه‌های عمرانی لردگان خبر داد؛
تخصیص اعتبارات ویژه‌ شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا
معاون وزیر کشور با اشاره به لزوم هم افزایی تمامی دستگاه‌های اجرائی استانی و ملی گفت: امید داریم با بهره گیری از تمام توان موجود در کشور شاهد ارتقاء شاخص‌های توسعه در ۳۱ شهرستان منتخب تا پایان دولت تدبیر و امید باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور امروزدرحاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا گفت:  با توجه تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر الگو برداری از نحوه ارتقاء شاخص‌های توسعه در شهرستان قلعه گنج استان کرمان، وزارت کشور براساس سه شاخص ضریب محرومیت، توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی اقدام به انتخاب ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته از تمامی استان‌های کشور کرد.

وی افزود: در گام بعدی با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در استان‌های کشور، سند توسعه شهرستان‌های منتخب تهیه و در اسفند سال گذشته رونمایی شد و اکنون نیز اجرائی شدن سند مذکور با سرعت در دستورکار وزارت کشور و سایر وزارتخانه‌های مرتبط قرار دارد.

جمالی نژاد با اشاره به لزوم هم افزایی تمامی دستگاه‌های اجرائی استانی و ملی افزود: امید داریم با بهره گیری از تمام توان موجود در کشور شاهد ارتقاء شاخص‌های توسعه در ۳۱ شهرستان منتخب تا پایان دولت تدبیر و امید باشیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان‌های لردگان و خان میرزا اعلام کرد: شهرداران باید به الگو‌های موفق شهر‌های بزرگ توجه کنند و طرح‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور را تقویت و زمینه تسریع در روند توسعه را فراهم کنند.

وی افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های دولت توجه به مناطق کمتر توسعه یافته است و براین اساس سعی می‌شود در اختصاص ماشین‌آلات به شهرداری‌ها و دهیاری‌های اولویت‌دار توجه بیشتری صورت گرفته و تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام شهرداری‌های مناطق کمترتوسعه یافته مانند ساختمان شهرداری‌ها و آتش‌نشانی‌ها و ساخت خیابان‌ها کمک شود.

وی یادآور شد: به شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا از محل ردیف‌های ملی اعتبارات ویژه‌ای اختصاص می‌یابد که با توجه به تبدیل لردگان به ۲ شهرستان لردگان و خانمیرزا چهارمحال و بختیاری توانسته ۲ شهرستان سهمیه داشته باشد.

معاون عمرانی وزیر کشور در این سفر از پروژه‌های تعادل بخشی و تامین آب کشاورزی دشت خانمیرزا با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان، مجتمع آبرسانی خان میرزا به ۳۴ روستا با پوشش جمعیتی ۴۵ هزارر نفر و اعتبار ۷۳ میلیارد تومان، بهسازی بلوار دکتر شریعتی شهر آلونی (مرکز شهرستان خان میرزا) با اعتبار معادل ۵/۴ میلیارد تومان و پروژه تکمیل باقیمانده عملیات اجرائی محور بروجن لردگان (اجرای تونل کره بس) با اعتبار ۹۶ میلیارد تومان بازدید کرد.

همچنین بازدید از فرهنگسرای در حال احداث شهر لردگان با اعتبار ۵ میلیارد تومان، احداث ایستگاه اتش نشانی شهر سردشت با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان، احداث ساختمان شهرداری سردشت با اعتبار ۴/۱ میلیارد تومان، اجرای طرح گردشگری جشمه برم لردگان با اعتیار ۵ میلیارد تومان و پروژه‌های بازآفرینی محله‌های الحاقی حاجی آباد، شیرانی و خاردان شهر لردگان با اعتبار ۷ میلیارد تومان مهمترین پروژه‌های بازدید شده در شهرستان لردگان بوده است.

لازم به ذکر است شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارند و شهرستان خانمیرزا به عنوان دهمین شهرستان این استان شهریورماه امسال دارای فرمانداری شد.
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/1545722
ارسال نظر
نظرات