شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1398/08/18 شناسه خبر: 1545754
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛
۷۶۹ خانواده زندانیان استان مرکزی تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: طی سال جاری تا کنون ۷۶۹ خانواده با سرپرست زندانی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بوده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قنبر موسی نژاد، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه حمایت‌ از خانواده‌های زندانی با هدف جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام می شود، گفت: طی سال جاری تا کنون ۷۶۹ خانواده با سرپرست زندانی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بوده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه مشکل معیشت و تأمین مخارج زندگی از مهم‌ترین مشکلات خانواده‌های زندانی است، اظهار کرد: کمیته امداد با هدف جلوگیری از بروز آسیب در زندگی مددجویان تحت حمایت از این خانواده‌ها تا زمان زندانی بودن سرپرست خانواده در سرفصل‌های متنوع حمایت می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی اضافه کرد: پرداخت کمک هزینه زندگی ، اعطای وام‌های قرض الحسنه اشتغال ، اهدای جهیزیه، ارائه خدمات مشاوره، مددکاری و حقوقی از خدمات کمیته امداد برای خانواده زندانیان است.

وی توانمندسازی و فراهم کردن زمینه اشتغال را بهترین ابزار در کاهش آسیب های اجتماعی دانست و اظهار کرد: در سال جاری تا کنون تعداد ۷۸ خانواده با زندانیان تحت حمایت با رسیدن به توانمند سازی و یا آزادی سرپرست خانوار از حمایت این نهاد خارج شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان با تأکید بر حفظ و تحکیم بنیان خانواده گفت: اساسی‌ترین اولویت و چشم انداز کمیته امداد توسعه توانمندی مددجویان تحت حمایت و تشویق به کارآفرینی است و از برنامه‌های این نهاد برای خانواده‌های تحت حمایت و از جمله خانواده زندانیان برگزاری دوره‌های آموزشی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای ورود به بازار کار و فعالیت است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1545754
ارسال نظر
نظرات