شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1398/08/18 شناسه خبر: 1545832
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:
موسیقی نواحی، آلبوم باشکوهی از فرهنگ و هنر اقوام ایرانی/جشواره امسال میزبان ۲۸۰ مهمان است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: جشواره امسال میزبان ۲۸۰ مهمان است که از این حیث نسبت به سال گذشته شاهد رشد۱۰۰ درصدی هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  "راه آرمان"؛ محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان شامگاه گذشته در مراسم افتتاح دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی در محل کاروانسرای
گنجعلی‌خان اظهار داشت: جشنواره موسیقی نواحی؛ آلبوم باشکوهی از فرهنگ و هنر اقوام
ایرانی است و خوشحالیم که برای 12 سال میربان این رویداد مهم هنری کشور هستیم .


وی ضمن تبریک آغاز هفته وحدت گفت: آغاز این هفته با اختتامیه جشنواره موسیقی نواحی همراه است و پس از آن جشن‌های بهار مهربانی در استان کرمان به مدت ۱۰ روز پیاپی برگزار می‌شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به رشد 100درصدی میهمانان جشنواره اشاره کرد و افزود: جشواره امسال میزبان ۲۸۰ مهمان است که از این حیث نسبت به سال گذشته شاهد رشد۱۰۰ درصدی هستیم.

علیزاده، حضور هنرمندان، اصحاب رسانه،  دانشجویان موسیقی، تیم اجرایی و ۱۳ هنرمند خارجی را از  ویژگی‌های جشنواره نواحی امسال برشمرد.

وی با اشاره به رشد کیفی دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی کشور بیان داشت: در این راستا ۹۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است ، رشد تعداد آثار ارسالی نسبت به سال گذشته حائز اهمیت و نتیجه زحمات شورای سیاستگذاری و تیم اجرایی دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی کشور بوده است.

در مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، گروه‌های موسیقی مقامی و نواحی مناطق مختلف از جمله استان کردستان، تربت جام، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، ترکیه، هرمزگان، ترکمن، کرمان، خوزستان هنرنمایی کردند .

انتهای پیام/

http://dana.ir/1545832
ارسال نظر
نظرات