شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1398/08/18 شناسه خبر: 1545921
آیت الله دری نجف آبادی:
بصیرت لازمه خنثی سازی توطئه دشمنان / توجه به منزلت اجتماعی و قداست پلیس از اهم تاکیدات است
آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر ضرورت صیانت و مراقبت از منزلت اجتماعی و قداست پلیس در تراز انقلاب اسلامی گفت: همه نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی بایستی با بصیرت و ارتقاء سطح معرفت و آگاهی کارکنان خود در جهت ارتقاء امنیت اجتماعی، خانوادگی، سیاسی و صیانت از حقوق مردم تلاش کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی امروز در آئین افتتاحیه نهمین دوره بصیرت غیرتمرکزی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با قدردانی از تلاش ها و ایثارگری های کارکنان ناجا در اقصی نقاط کشور در ایجاد امنیت و انضباط  اجتماعی گفت: نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان اثر گذار، مسئول حفظ آرامش و برقراری نظم و امنیت عمومی، نیازمند کارکنانی بصیر و آگاه است و در تحقق این مهم نقش آموزه های دینی به عنوان عاملی برای تضمین تحقق اهداف و اجرای صحیح در مأموریت های سازمانی همواره نمود داشته است.

دری نجف آبادی حضور نیروی انتظامی را به معنای امنیت برشمرد و با تاکید بر بصیرت افزایی به عنوان یکی از آموزه های دینی ادامه داد: نداشتن هوشیاری و آگاهی نسبت به مسائل روز، باعث ایجاد سطحی نگری و عدم درک حقیقت می شود، چرا که حقایق را همیشه نمی توان از لایه های بیرونی به دست آورد و گاه تدبر و تعمق، ضرورت درک حقیقت است.

وی دفاع از ارزش ها و حفظ حدود الهی را یکی از محوری ترین تکالیف پلیس جامعه اسلامی خواند و بیان کرد:‌ با توجه به این که نیروی انتظامی یک سازمان انسان محور است و نیروی انسانی، محور اصلی تشکیل دهنده این سازمان می باشد، با توجه به آسیب ها و چالش های فرا روی ، توجه به منزلت اجتماعی و قداست پلیس از تاکیداتی است که همواره باید بدان توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان عقل، علم و معرفت را سه عنصر مهم در بصیرت افزایی و ارتقاء سطح آگاهی و معرفت دینی دانست و اظهار کرد: همه نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی بایستی با بصیرت و ارتقاء سطح معرفت و آگاهی کارکنان خود در جهت ارتقاء امنیت اجتماعی، خانوادگی، سیاسی و صیانت از حقوق مردم تلاش کنند.

وی بصیرت را یکی از ضروریت ها در حوزه جنگ نرم و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان دانست و عنوان کرد: بصیرت یعنی بیان حقایق و پیشگیری از گسترش انحرافات و پیام‌های دروغین و امروز با گسترش فزاینده فضای مجازی در کنار امنیت فیزیکی باید با بصیرت افزایی و آگاهی بخشی، نسبت به تأمین امنیت روانی و فکری اقشار مختلف اجتماعی نیز برنامه ریزی داشت که این موضوع امروزه به خوبی در نیروی انتظامی نمایان است.

دری نجف آبادی به ارتقاء سطح آگاهی پلیس در برخورد با جرایم فضای مجازی نیز تاکید کرد و افزود: همه پلیس های تخصصی بایستی برای موفقیت در ماموریت های خطیر خود در جامعه از آگاهی لازم و کافی در زمینه ماموریتی خود برخوردار باشند.

امام جمعه اراک در پایان با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش های بصیرت افزایی در نیروی انتظامی ابراز امیدواری کرد: پلیس در تراز جمهوری اسلامی بایستی با بصیرت و اقتدار بتواند بیش از پیش خدمتگزار مردم، سرباز ولایت و پاسدار حریم امنیت کشورمان باشد و به وظایف و مأموریت های مختلفی که برعهده دارد به خوبی و شایستگی عمل کند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1545921
ارسال نظر
نظرات