شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 08:40 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546016
نماینده ولی فقیه در هرمزگان:
وحدت، تکیه بر اشتراکات و هم افزایی در برابر دشمنان است
نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: وحدت به معنای دست برداشتن از اعتقادات توسط طرفین نیست بلکه تکیه بر اشتراکات و هم افزایی در برابر دشمنان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده، نماینده ولی فقیه هرمزگان شامگاه روز گذشته در مراسم گرامیداشت آغاز هفته وحدت و سالروز میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) در مسجد جامع اهل سنت بندرعباس با اشاره به لزوم تشکیل امت واحده در جامعه اظهار کرد: ما امروز بیش همه چیز به ایجاد یک امت واحده نیاز داریم که با وحدت باید ایجاد شود.

عبادی زاده تصریح کرد: قرآن کریم وحدت بین ادیان را مطرح می‌کند و زیبنده نیست ما مسلمانان بین خود از وحدت حرف بزنیم زیرا این وحدت باید از قبل وجود داشته باشد.

وی افزود: سیره پیامبر اسلام (ص) از ابتدا بر مبنای وحدت بوده و همیشه برای مودت و برادری تلاش کرده اند و ما هم باید از وجود مبارک نبی مکرم اسلام (ص) الگو برداری کنیم.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان عنوان کرد: پیامبر اسلام(ص) در اولین قانون اساسی اسلامی در مدینه یهود و مسلمان را به اتحاد دعوت می‌کند و بیش از هشت ماده می‌توان از منشور مدینه النبی(ص) استخراج کرد و این وحدت سیره پیامبر(ص) است.

عبادی زاده تاکید کرد: وحدت به معنای دست برداشتن از اعتقادات توسط طرفین نیست بلکه یعنی تکیه بر اشتراکات و هم افزایی در برابر دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: وحدت یعنی یک امت باشیم و در این امت شیعه و سنی و فارس و عرب و ترک و بلوچ و سیاه و سفید وجود دارد و ما در گام دوم انقلاب اسلامی نیاز به تاسیس یک امت واحده داریم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546016
ارسال نظر
نظرات