شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546048
رئیس اداره رشاد سوادکوه خبر داد
تشکیل طرح پایتخت کتاب در سوادکوه و سوادکوه شمالی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی تشکیل طرح پایتخت کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در این دو شهرستان‌ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی یزدانی شورمستی، در گفت و گو با خبرنگار بلاغ با بیان اینکه یکی از شاخص‌های پیشرفت در جامعه امروز کتاب‌خوانی است، از تشکیل طرح پایتخت کتاب در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد و گفت: طرح‌های روستاهای دوستدار کتاب و جام باشگاه‌های کتابخوان نیز در این دو شهرستان در حال اجرا است. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی، از جمله برنامه‌های این هفته در شهرستان به برگزاری مسابقه کتابخوانی، نشت‌های کتاب‌خوان، برپایی نمایشگاه کتاب، عطرافشانی مزار شهدا، فضاسازی محیطی با رویکرد ترویج کتاب و کتاب‌خوانی، نواختن زنگ مطالعه در مدارس، برنامه‌های فرهنگی ترویج کتاب‌خوانی با محوریت کودکان، جلسات نقد و معرفی کتاب اشاره کرد. 

وی با اشاره به نبود کتابفروشی یا شهر کتاب، در سطح شهرستان، برپایی نمایشگاه فروش و عرضه کتاب در سوادکوه را یک فرصت برای کتاب‌دوستان و ترویج فرهنگ کتابخوانی برشمرد و گفت: نمایشگاه کتاب در این ایام، در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان‌ها برپا می‌شود و همچنین، علاقمندان شهرستانی به شرکت در نمایشگاه کتاب استانی به این نمایشگاه اعزام می‌شوند.

یزدانی با بیان اینکه نشست‌های جمع‌خوانی کتاب و معرفی کتاب برای کودکان و نوجوانان و بانوان برگزار می‌شود، با اشاره به اهمیت دوران کودکی و نوجوانی در شکل‌گیری شخصیت فرد، در رابطه انتخاب قشر بانوان گفت: بانوان به‌عنوان پرورش‌دهنده نسل آینده، نیازمند نوسازی آگاهی و افزایش دانسته‌های خود از طریق مطالعه هستند و مطالعه با هر هدفی اعم از سرگرمی یا یادگیری موجب ایجاد تغییرات در اندیشه خواهد شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546048
ارسال نظر
نظرات