شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 10:16 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546077
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان:

بیش از 153 هزار تن شکر و برنج در استان سمنان توزیع شده است/ موجودی گندم استان بسیار مطلوب است/ تا خرداد سال 99 ذخیره گندم داریم

بیش از 153 هزار تن شکر و برنج در استان سمنان توزیع شده است/ موجودی گندم استان بسیار مطلوب است/ تا خرداد سال 99 ذخیره گندم داریم
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان می‌گوید از ابتدای سال تا کنون 153 هزار تن شکر و برنج در استان سمنان توزیع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدباقر منوچهری مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با اعلام این خبر که از ابتدای سال جاری تا کنون 6 هزار و 400 تن شکر در استان سمنان توزیع شده است اظهار داشت: افزون بر این 121 هزار و 500 تن برنج هندی و 25 هزار و 500 تن برنج تایلندی نیز برای رفاه حال مردم در این استان توزیع شده است.

منوچهری با یادآوری این مطلب که امسال 84 هزار و 359 تن گندم از گندمکاران استان خریداری شده است اظهار داشت: این میزان گندم مجموعا به ارزش 146 میلیارد و 261 میلیون تومان خریداری شده و وجوه مربوطه تماما تا پایان شهریورماه به حساب گندمکاران واریز شده است.

وی میزان خرید کلزا در استان سمنان را 742 تن اعلام کرد و گفت: ارزش ریالی این میزان کلزا 24 هزار و 746 میلیون ریال بوده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان همچنین از خرید تضمینی 81 تن دانه روغنی آفتابگردان از کشاورزان استان سمنان خبر داد و گفت: ارزش این محصول نیز 2 هزار و 488 میلیون ریال بوده است؛ ضمن آن که خرید آفتابگردان همچنان در منطقه کالپوش ادامه دارد.

منوچهری با بیان این که امسال بخشی از پیش‌بینی‌ها برای برداشت گندم محقق نشد گفت: پیش‌بینی دوستان جهاد کشاورزی برداشت 95 هزار تن گندم از مزارع استان بود؛ محقق نشدن این تناژ می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد؛ ضمن آن که کشاورزان بخشی از محصول خود را به عنوان بذر نگه‌می‌دارند.

وی افزود: سال گذشته نیز حدود 86 هزار تن گندم از گندمکاران خریداری کرده بودیم که تفاوت آشکاری با میزان برداشت در سال جاری ندارد.

افزایش 500 تومانی نرخ خرید تضمینی گندم برای سال آتی

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان این که قیمت خرید تضمینی گندم برای سال آینده 2 هزار و 200 تومان تعیین شده است گفت: این رقم در سال جاری برابر یک‌هزار و 700 تومان تعیین شده بود و بر این اساس نرخ خرید گندم در سال آتی 500 تومان افزایش خواهد یافت.

منوچهری در پاسخ به سوالی در ارتباط با خرید توافقی گندم در استان گفت: امسال خرید گندم در استان سمنان تماما تضمینی بوده و خرید توافقی نداشته‌ایم.

موجودی گندم استان بسیار مطلوب است

وی در پاسخ به پرسش دیگری در ارتباط با اظهارنظر برخی از مقامات کشوری درباره کمبود گندم در کشور گفت: چنان‌که اشاره شد، ما امسال تقریبا به اندازه سال گذشته خرید داشته‌ایم و موجودی گندم استان بسیار مطلوب است و تا خرداد سال آینده گندم داریم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان این که ممکن است مشکل کمبود گندم در استان‌هایی که تولیدکننده نیستند وجود داشته باشد گفت: کمبود گندم در این استان‌ها نیز احتمالا به دلیل بروز مشکل در حوزه حمل و نقل است که حل‌شدنی است.

کاملا بر مدار دولت الکترونیک حرکت کرده‌ایم

منوچهری در پاسخ به پرسش دیگری در ارتباط با میزان حرکت شرکت غله استان به سمت دولت الکترونیک گفت: سمت‌وسوی فعالیت‌های ما به طور کلی معطوف به تحقق دولت الکترونیک بوده است؛ سامانه‌ای در سازمان جهاد کشاورزی وجود دارد که اسامی کشاورزان و برآورد کلی سطح زیر کشت در آن ثبت می‌شود؛ خریدهای ما بر مبنای ثبت‌نام کشاورزان در این سامانه است و پول خریداری گندم نیز بر مبنای اطلاعات همین سامانه از طریق بانک کشاورزی به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

وی ادامه داد: نانوایان نیز برای خرید آرد نیازی به مراجعه به کارخانجات ندارند و کافی است به سامانه‌ای که در بانک سپه طراحی شده مراجعه کنند و خرید خود را انجام دهند؛ شرکت‌های حمل و نقل نیز با همین سامانه مرتبط هستند.

سایت مستقل استان طی یک تا دو ماه آینده در دسترس خواهد بود

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان در پاسخ به این نقد که این شرکت سایت مستقلی ندارد و کاربران برای اطلاع از اخبار این حوزه باید وارد سایت مازندران شوند(!) گفت: تا شهریورماه امسال، گلستان، سمنان و مازندران پیش‌تر در حوزه غله و خدمات بازرگانی یک منطقه محسوب می‌شدند و دفتر مرکزی ما در ساری بود؛ اکنون ادارات‌کل این استان‌ها تفکیک شده است و ما طراحی سامانه مستقل را به پیمانکار سپرده‌ایم که طی یک تا دو ماه آینده سامانه مستقلی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1546077
ارسال نظر
نظرات