شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:32 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546097
مدیرجهاد کشاورزی بروجرد:
تولید ۸۰ هزار تن انواع محصولات باغی در بروجرد/۱۲ هزار تن صادر شد
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد بابیان اینکه 80 هزار تن انواع محصولات باغی در بروجرد تولیدشده است گفت: 12 هزار تن محصولات باغی به کشورهای دیگر صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عزت الله نباتی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بروجرد به‌عنوان قطب تولید استان لرستان معرفی‌شده و هرساله بیش از ۳۰ هزار تن انواع سیب گلاب و پائیزه در این شهرستان تولید می‌شود و امسال حدود ۳۰ درصد سیب‌های درجه‌یک به کشورهای پاکستان، ارمنستان و افغانستان صادرشده است.

وی افزود: امسال بیش از ۳۴ هزار تن سیب در بروجرد تولیدشده که حدود ۱۲ هزار تن به کشورهای دیگر صادرشده و بخشی هم به استان‌های هم‌جوار ارسال‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به اینکه ۸۰ هزار تن انواع محصولات باغی در بروجرد تولیدشده است عنوان کرد: تولید محصولات باغی در مقایسه با سال گذشته بیش از ۱۰ هزار تن افزایش‌یافته و محصولات باغی شامل انگور، هلو، شلیل، انواع آلو، گیلاس، آلبالو، فندق، سنجد، سیب، توت، گردو و بادام بوده است.

وی بابیان اینکه کیفیت محصولات باغی شهرستان بروجرد بسیار خوب است تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد محصولات باغی در شهرستان بروجرد مصرف می‌شود و مابقی محصولات به استان‌های دیگر فرستاده می‌شود.

نباتی از ذخیره‌سازی هشت هزار تن سیب در سردخانه‌های بروجرد خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هرساله سیب‌های شب عید شهرستان و بخشی از استان در بروجرد ذخیره‌سازی می‌شود امسال نیز بیش از هشت تن سیب درجه‌یک در سردخانه‌های بروجرد ذخیره‌سازی شده است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546097
ارسال نظر
نظرات