شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546105
گفتگو با کارگردان نمایش در حال اجرا؛
اجرای نمایش "اسماعیل" برگزیده جشنواره تئاتر رضوی و استانی در کرج/ باید گردن دزد فرهنگی را مانند دزد اقتصادی قطع کرد
سینا شفیعی با تاکید بر اینکه لازم است مسئولین استانی نمایش اسماعیل را ببینند، گفت: از توافق نهادهای فرهنگی که در شرف وقوع است بسیار خوشحال هستم و اگر دست دزد اقتصادی را قطع می کنند باید گردن دزد فرهنگی را نیز قطع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، نمایش "اسماعیل" به نویسندگی و کارگردانی سینا شفیعی اثر برگزیده جشنواره تئاتر رضوی و جشنواره تئاتر استانی از 15 لغایت 24 آبان ماه هر شب ساعت 19 در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز روی صحنه می رود.

سینا شفیعی درباره این نمایش در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: این نمایش، داستان فردی است که خادم مشهدالرضا است و اکنون پسرش مریض است. او دچار چالشی برای درمان فرزندش می‌شود.

وی ادامه داد: از نظر او نمایشنامه بایستی دغدغه نویسنده باشد و به نظرش "اسماعیل" یک دغدغه شخصی و ذهنی در شابلون دراماتیک است. او کار کردن در وادی دینی و معنوی را سخت می‌داند و به نظرش نمایش نباید دائماً توصیه و سفارش داشته باشد‌، چرا که انجام این مسئله تماشاگر را از مضمون واقعی نمایش دور می‌کند.

کارگردان نمایش "اسماعیل" عنوان کرد: امروز در روزگاری زندگی می کنیم که آدم های معاصر به دلیل جنس مشکلاتشان به جهان اطرافشان خیلی بدبین شده اند، هنر می تواند بدون قضاوت و ارزش گذاری مسیر حقیقت را به ما نشان دهد.

بازیگر سریال "ستایش 3" در رابطه با تمهیدات لازم در اجرای نمایش گفت: "نمایش ما یک رئالیسم جادویی است. در واقع برای طراحی دکور دو تا خانه را باید می‌ساختیم که با کمی خلاقیت این کار انجام شد. با توجه به رئالیست بودن متن اصلاً رویکرد رئالیستی برای اجرا نداشتم. شیوه اجرا کمی سورئال است تا تخیل تماشاگر را به پرواز در آوریم. از نظر من در این نوع جنس کارها توجه به مضمون زیاد است و نباید فرم اجرا را تبدیل به شعار کنیم. بنابراین، این نمایش را به دلیل دکور وسیعی که داشت در سالن سیروس صابر روی صحنه بردیم."

 

 

این هنرمند البرزی با بیان اینکه نمایش تاکنون بازخوردهای خیلی خوبی داشته است، تصریح کرد: خوشبختانه استقبال از نمایش بسیار عالی بوده است و هر فردی که نمایش را تماشا می کند شب بعد با چندین نفر دیگر مجدد برای دیدن نمایش به سالن می آید و این نشان می دهد خوراک فرهنگی خوب مخاطب خاص خودش را نیز دارد.

وی با تأکید بر اینکه تمام مسئولین استانی این نمایش را ببینند، زیرا یک پتانسیل است، افزود: از توافق ارگان های فرهنگی که در شرف وقوع است بسیار خوشحال هستم و اگر دست دزد اقتصادی را قطع می کنند باید گردن دزد فرهنگی را نیز قطع کرد.

بازیگر سریال "در جستجوی آرامش" تصریح کرد: امیدوارم مشکل زیرساخت های فرهنگی استان حل شود و آن وقت است که تئاتر البرز از نظر پویایی، محتوا و کیفیت در رتبه های نخست تئاتر در کشور قرار می گیرد.

شفیعی در خاتمه خاطرنشان کرد: از حمایت های دفتر امام جمعه کرج برای اجرای این نمایش تشکر می کنم و حامی مالی این نمایش سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری کرج است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1546105
ارسال نظر
نظرات