شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546143
رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد؛

افتتاح 30 پروژه صنعتی و معدنی در استان‌های کرمان و یزد/ ایجاد بیش از 2 هزار فرصت شغلی به دنبال بهره برداری از این پروژه ها

افتتاح 30 پروژه صنعتی و معدنی در استان‌های کرمان و یزد/ ایجاد بیش از 2 هزار فرصت شغلی به دنبال بهره برداری از این پروژه ها
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: در هفته جاری 30 پروژه معدنی و صنعتی در استان های کرمان و یزد افتتاح می شود که به دنبال آن بیش از 2 هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هفته جاری 30 پروژه معدنی و صنعتی در استان های کرمان و یزد افتتاح می شود که 24 طرح مربوط به مجموعه شرکت های گل گهر،‌ 4 طرح متعلق به شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت های فولاد بافت همچنین شرکت معدنی و صنعتی چادرملو است.

وی افزود: افتتاح این طرح ها سبب ایجاد بیش از 2 هزار فرصت شغل مستقیم می شود که شامل هزار و 270 شغل در شرکت های گل گهر، 200 شغل در کارخانه های احیای مستقیم بافت، 200 شغل در طرح های شرکت مس و 250 شغل نیز متعلق به احیای مستقیم چادرملو است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: در بهره برداری از این پروژه ها در بخش ریالی بیش از 12 هزار و 500 میلیارد تومان و در بخش ارزی افزون بر 537 میلیون یورو هزینه شده است.

غریب پور یادآور شد: ارزش ریالی طرح های مجموعه گل گهر 8 هزار و 200 میلیارد تومان و در بخش ارزی آن 463 میلیون یورو است.

وی میزان سرمایه گذاری طرح های شرکت ملی صنایع مس را هزار و 587 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: میزان سرمایه گذاری در شرکت آهن اسفنجی فولاد بافت هزار و 162 میلیارد تومان و سرمایه گذاری در شرکت صنعتی و معدنی چادرملو هزار و 500 میلیارد تومان بوده است.


رئیس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد: خط تولید مجتمع فولاد بافت در ماه های گذشته آغاز به کار کرده و آماده بهره برداری است، این کارخانه که از مجموعه طرح های فولاد در استان است، ظرفیت تولیدی معادل 800 هزار تن در سال دارد.

راه اندازی کارخانه اسید سولفوریک طرحی زیست محیطی است

غریب پور در پایان گفت: در سفر روحانی به استان کرمان کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه نیز افتتاح می شود، ساخت این کارخانه با هدف مهار گازهای خروجی و تبدیل آن به اسید سولفوریک صورت گرفته که می توان از آن به عنوان یک طرح زیست محیطی یاد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1546143
ارسال نظر
نظرات