شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546188
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی:
سارق حساب های بانکی در اراک دستگیر شد
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ۲ جوانی که با انتشار جاسوس‌افزار تلفن همراه، اطلاعات حساب ۵۰ شهروند را سرقت و از حساب آنان ۱۶۰ میلیون ریال برداشت کرده بودند، در اراک دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های فعالیت‌های سایبری فرد شاکی مشخص شد که وی چندی پیش با مشاهده تبلیغ یک نرم‌افزار جعلی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، اقدام به خرید و نصب این اپلیکیشن کرده و بعد از مدتی از حساب بانکی‌اش مقدار ۱۰ میلیون ریال به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: با آغاز تحقیقات تخصصی کارشناسان این پلیس، دو متهم این پرونده که هر دو ساکن شهر اراک بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

آنقی ادامه داد: متهمان در بازجویی های پلیس به تبلیغ جاسوس افزاری تحت عنوان همدم یاب در شبکه های اجتماعی و سرقت اطلاعات ۵۰ شهروند و برداشت ۱۶۰ میلیون ریال از حساب های بانکی آنان از این طریق اعتراف کردند.

وی افزود: با بررسی کارشناسان پلیس فتا تعداد ۷ دستگاه تلفن همراه سرقتی که در اختیار متهمان بود نیز کشف و هردو متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه توسعه فضای مجازی باعث شده تا شاهد رواج برخی از سایت و کانال‌های با عناوینی چون همدم یاب و یا موارد مشابه دیگر باشیم، گفت: در کنار این سایت‌ها و کانال‌ها، شاهد تبلیغ فروش نرم‌افزارهای جعلی هستیم که تنها برای جاسوس افزاری از کاربران خود  طراحی شده اند.

این مقام انتظامی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: این اپلیکیشن شیوه‌ای جدید برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران در فضای مجازی است و به هیچ عنوان نباید چنین برنامه هایی را بر روی گوشی تلفن همراه نصب کرد.

آنقی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده چنین اپلیکیشن‌هایی در فضای مجازی جهت شناسایی و دستگیری طراحان آن، موارد را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش تماس با ما در‌ میان بگذارند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1546188
ارسال نظر
نظرات