شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:44 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546197
در هفت‌ماهه نخست سال جاری؛
بیش از ۴ تن انواع مواد مخدر در استان مرکزی کشف شد
فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف ۴ تن و ۵۵۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات پلیس استان در هفت‌ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این عملیات ۸ هزار و ۶۸۷ نفر معتاد و ۱۸۳نفر قاچاقچی،‌ یک هزار و ۸۳۴ نفر خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر و ۱۵ باند مواد مخدر منهدم شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت:‌ یکی از مهم‌ترین برنامه‌ریزی‌های عملیاتی پلیس استان،‌ بازنگری طرح‌های مبارزه با مواد مخدر و بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی پلیس و پیگیری ویژه مطالبات و گزارش‌های مردمی به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ بوده است.

وی توجه به گزارش‌های مردمی و اجرای هدفمند طرح‌های ظفر در سطح استان را بخش مهم دیگری از برنامه‌های اولویت‌دار پلیس استان در این حوزه خواند و افزود:‌ از ابتدای سال تاکنون، انجام عملیات موردی، اجرای طرح‌های عملیاتی پاک‌سازی نقاط آلوده و از حدود ۲ ماه قبل برنامه‌ریزی اجرای طرح‌های عملیاتی ظفر با بهره‌گیری از توان اجرایی پلیس استان به‌صورت مستمر دنبال می‌شود که این مهم رضایت‌مندی مطلوبی از عملکرد پلیس در مبارزه با مواد مخدر را به همراه داشته است.

مفخمی شهرستانی با اشاره به آخرین کشفیات و دستاوردهای پلیس استان در برخورد با قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد مخدر گفت: در ۷ ماهه نخست امسال، میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود ۷ درصد افزایش داشته، به نحوی که در این بازه زمانی ۴ تن و ۵۵۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی ادامه داد: در این عملیات  ۱۸۳ نفر قاچاقچی، یک هزار و ۸۳۴ نفر خرده‌فروش مواد مخدر و ۸ هزار و ۶۸۷ نفر معتاد دستگیر و به مراجع قضائی و یا به مراکز کمپ ترک اعتیاد معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه، برنامه‌ریزی در حوزه پیشگیری اجتماعی را یکی از مهم‌ترین رویکردها در برنامه‌های ریزی‌های پلیس استان خواند و گفت:‌ یکی از راه‌های اساسی برای تحقق پیشگیری اجتماعی، آموزش‌های همگانی است و پلیس با آگاهی از نقش قربانیان در بروز جرائم و آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و با هدف کنترل و کاهش این نقش که به کاهش جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی منجر خواهد شد، اجرای برنامه‌های آموزش همگانی را از مدت‌ها قبل به دو شیوه‌ی حضوری و غیرحضوری دنبال می‌کند.

وی افزود: در برنامه‌های آموزشی چهره به چهره در افزایش آگاهی بخشی عمومی از ابتدای سال در حدود ۶۱ جلسه تخصصی برای اقشار مختلف اجتماعی با اولویت افراد در معرض آسیب برگزارشده است که در حدود ۲۰۷۳ نفر تحت آموزش‌های تخصصی و چهره به چهره کارشناسان پلیس قرار گرفتند و این برنامه‌ریزی همچنان با قوت تداوم خواهد یافت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی آموزش‌های غیرحضوری را بخش دیگر از برنامه‌های آگاه بخش پلیس در مبارزه با مواد مخدر خواند و گفت: بهره‌گیری از تولیدات نوشتاری، تولیدات هنری، برگزاری نمایشگاه‌های آگاه‌سازی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای استان، برگزاری مسابقات انتظامی و ارائه آموزش‌های همگانی از طریق فضای مجازی نیز ازجمله اقداماتی است که بخشی از آن با همراهی دیگر دستگاه‌های اجرایی استان انجام‌شده است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1546197
ارسال نظر
نظرات