شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546219
رئیس انجمن تئاتر قم خبر داد؛
پذیرش 7نمایش در مرحله نهایی جشنواره استانی تئاتر
رئیس انجمن تئاتر قم گفت: از 37نمایش نامه دریافتی 21 نمایش نامه به مرحله بازبینی رسیدند که از تعداد 7 نمایش در مرحله نهایی بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر قم پذیرفته شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  قم فردا، علی فرحناک پیش از ظهر امروز در کنفرانس مطبوعاتی با عنوان بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر قم با اشاره به اینکه‌ اواخر سال ۹۷ فراخوان این جشنواره اعلام شد اظهار داشت: ۳۷ نمایش نامه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

وی ادامه داد: نمایشنامه‌های ارسالی به دبیرخانه این جشنواره بازخوانی و ۲۱ نمایش پس از تمرین توانستند به مرحله بازبینی برسند که از این تعداد نیز ۷ نمایش منتخب برای مرحله نهایی این جشنواره پذیرفته شد.

رئیس انجمن تئاتر قم با اشاره به اینکه هر نمایش ۱۵ شب در ماه‌های اخیر اجرای عمومی انجام دادند، گفت:طبق قانون جشنواره تئاتر درکشور باید نمایش گروه‌های منتخب پیش از مرحله نهایی به نمایش عموم در بیایند.

وی اضافه کرد: توجه به استعدادیابی و آموزش هنروران و علاقه‌مندان مستعد از جمله اولویت‌های این جشنواره است به همین دلیل جلسه های نقد و برسی تمام آثار به نمایش درآمده در قم، بعد از اجرای برگزار می شود.

فرحناک با اشاره به سرفصل های این جشنواره، عنوان داشت:برگزاری مسابقه کتابخوان، برگزاری کارگاه‌های تخصصی آموزشی با موضوع تئاتر کودک و نوجوان، تئاتر اسطوره و درام و همچنین نشانه شناسی تئاتر از جمله سرفصل های آموزشی این جشنواره است.

وی افزود: درحاشیه این جشنواره چهار کارگاه آموزشی در زمینه نمایش نامه‌نویسی، بازیگری و اقتصاد نمایشی برنامه ریزی شده‌است.

دبیر بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر قم با اشاره اینکه مرحله نهایی این جشنواره از ۲۱ آبان ماه در قم آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: بلیت‌های این جشنواره به صورت حضوری و اینترنتی قابل خریداری است ضمن اینکه علاقه‌مندان با خرید بسته‌های ویژه امکان حضور درکارگاه‌های تخصصی این جشنواره را خواهند داشت.

وی افزود: ۲ نمایشگاه تخصصی درحاشیه این جشنواره از جمله نمایشگاه پوستر تئاتر و عکس تئاتر برگزار خواهد شد همچنین ۳۲ اثر عکاسی از عکاسان استان در قالب نمای عکس تئاتر در حاشیه این جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

فرحناک اضافه کرد: آئین اختتامیه این جشنواره در روز دوشنبه ساعت ۱۸ در تالار شهید آوینی قم برگزار میشود و در این آئین از برگزیدگان این جشنواره و همچنین جشنواره عکس و پوستر تئاتر این استان تقدیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه شعار جشنواره تئاتر امسال، جشن امید به فردایی روشن است گفت: موضوع‌های ارزشی از جمله دفاع مقدس، ارزش های اخلاقی و دینی از جمله نمایش‌های اولویت دار این جشنواره بوده‌است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546219
ارسال نظر
نظرات