شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1398/08/20 شناسه خبر: 1546542
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر خبر داد؛
رشد 80 درصدی صادرات فرآورده های نفتی/ جابه جایی بیش از یک هزار و 300 تن کالا از بندر شهید باهنر
حمید رضا محمدحسینی از تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و 300 هزارتن کالا و همچنین افزایش 80 درصدی صادرات مواد نفتی طی هفت ماه سال جاری در این بندرخبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ حمید رضا محمدحسینی، مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بیان اینکه بندرشهید باهنر از پایانه های دریایی مناسب در راهگذار ترانزیتی جنوب کشور برای کشورهای آسیای میانه، افغانستان، ترکمستان، آذربایجان، روسیه و عراق بشمار می آید، گفت: دسترسی به آبهای آزاد، اتصال به کریدور شمال-جنوب از طریق شبکه بین المللی جاده ای و آبخور مناسب برای پهلو گیری انواع شناورها، بندرشهید باهنر را به یکی از مهمترین کانونهای تجاری و راهبردی درمنطقه تبدیل کرده است.

محمد حسینی به انجام لایروبی درحوضچه ها و تعمیرات اساسی زیر ساخت های بندری و دریایی در بندر شهید باهنر اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا ابتدای آبان ماه بیش از یک میلیون و 300 هزار تن کالا تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر انجام شده که رشد 14 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به رشد 80 درصدی صادرات مواد نفتی افزود: در هفت ماهه سال 1398 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، صادرات مواد نفتی از رقم 58 هزار تن گذشت و با توجه به روند رو به رشد صادرات این نوع از کالا انتظار می رود تا پایان امسال افزایش رشد 100درصدی را شاهد باشیم.

محمد حسینی با اشاره به تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی گفت: آمارها دربخش تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی طی هفت ماه سال جاری افزایش 43 درصدی و رقم 43 هزار (TEU) را نشان می دهد همچنین در زمینه واردات کالاهای اساسی که عموما برنج و حبوبات است رقمی بالغ بر  43 میلیون تن با رشد 11 درصدی را شاهد هستیم.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر  با اشاره به کاپوتاژ نفتی و غیر نفتی به مقصد جزایر داخلی خلیج فارس خاطر نشان کرد: در این بخش نیزبا رشد 53 درصدی،جابجایی کالا از مرز 390 هزار تن طی هفت ماهه سال جاری گذشته است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546542
ارسال نظر
نظرات