شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 20:14 منتشر شده در مورخ: 1398/08/20 شناسه خبر: 1546581
رئیس جمهور در آیین افتتاح طرح های معدنی و صنعتی سیرجان مطرح کرد؛
اقتدار کشور در گرو رقابت سالم احزاب/ سرنگونی پهپادهای فوق پیشرفته آمریکا نماد اقتدار پدافند هوایی ایران بود
رئیس جمهور گفت: ما باید درس اخلاق را از پیغمبر اسلام فرا بگیریم، درست است که رقابت در جای خود باید وجود داشته باشد اما احزاب و جناح ها نباید دائم با یک دیگر دعوا داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان، آیین افتتاح طرح های معدنی و صنعتی به ارزش بیش از 82 هزار میلیارد ریال در منطقه گل گهر سیرجان امشب با حضور رئیس جمهور در سالن پردیس شرکت گل گهر برگزار شد.

در این مراسم حسن روحانی، رئیس جمهور اظهار داشت: در ابتدای انقلاب اسلامی ما توانایی سد سازی نداشتیم اما اکنون بعد از گذشت 40 سال به این نقطه رسیده ایم که در منطقه و جهان صاحب سبک شدیم.

وی ابراز داشت: در گذشته ما نیازمند ورود تجهیزات برقی به کشور بودیم اما امروز در سطح منطقه و کشور نیروگاه احداث می کنیم همچنین در صنعت فولاد توانایی ساخت کارخانه های متعدد را داریم و تولید کننده هستیم.

سرنگونی پهپادهای فوق پیشرفته آمریکا نماد اقتدار پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران


روحانی افزود: در زمان جنگ توانایی ساخت موشک های کارآمد را نداشتیم اما اکنون پدافند هوایی ما در جایگاهی از اقتدار قرار گرفته که پهپادهای فوق پیشرفته آمریکایی را سرنگون می کنند.


رئیس جمهور تصریح کرد: امروزه در صنعت برق خود کفا شدیم و توانایی صادرات آن به کشور های مختلف را داریم از این رو نباید نا شکری کنیم و سپاس گذار خدا و جوانان کشور باشیم.


وی ادامه داد: با وجود تمام تلاش هایی که در حوزه صنعت و معدن صورت می گیرد اگر با فناوری روز آشنا نباشیم از دنیا عقب می مانیم.

روحانی مطرح کرد: اساسا جهان به سمت دیگری در حال حرکت است اگه عقب بمانیم دیگر حرفی برای گفتن در منطقه نداریم.


رئیس جمهور بیان داشت: ما باید درس اخلاق را از پیغمبر اسلام فرا بگیریم، درست است که رقابت در جای خود باید وجود داشته باشد اما احزاب و جناح ها نباید دائم با یک دیگر دعوا داشته باشند.

روحانی با بیان مثالی افزود: زمانی که فردی پیروز انتخابات می شود، احزاب باید رقابت را کنار گذاشته و به کمک فرد پیروز بشتابند.


وی یادآور شد: اگر اخلاق نداشته باشیم هم قدرت را از بین می رود و هم آبروی خودمان را می بریم در نتیجه قدرت کشور را کم می کنیم.

روحانی در پایان تاکید کرد: جناح چپ راست نداریم اگر شنیدید یک مسلمان از تو کمک خواست جواب ندهی مسلمان نیستید از این رو باید پیامبر الگوی ما باشد و پیرو راه ایشان باشیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546581
ارسال نظر
نظرات