شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1398/08/21 شناسه خبر: 1546746
در آخرین جلسه شورا چه گذشت؟
تناقض گویی درباره وضعیت شهردار ملایر/آخرین تحلیل و شنیده ها از وضعیت کنونی شورا
جلسه بررسی پاسخ های شهردار به سوالات شورای شهر ملایر در حالی برگزار شد که در پاسخگویی نتیجه جلسه توسط اعضای شورای شهر تناقض گویی های وجود داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ بحث اختلافات شهردار و شورای اسلامی شهر ملایر مدت هاست که نقل محافل مختلف شده و حتی حسین احمدی یکی از اعضای شورای شهر ملایر در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار ما تعامل شهردار و شورای شهر ملایر را کمتر از 40 درصد عنوان کرده بود و در آن مصاحبه به طرح سوال و استیضاح شهردار ملایر در آذر ماه سال 97 اشاره کرد که کار نیمه تمام مانده بود.

سرانجام و پس از کش و قوس های فراوان طرح سوال از شهردار ملایر در دستور کار شورای شهر قرار گرفت و در نهایت با امضای 6 نفر از 7 عضور شورا پنج سوال به صورت کتبی به شهردار ابلاغ شد تا شهردار برای پاسخگویی به این سوالات ظرف مدت 10 روز در صحن شورا حاضر شود.

میزان درآمدهای پایدار شهری با ذکر روش‌های تأمین و ایجاد درآمد، درصد تحقق بودجه در 7 ماه نخست سال با ذکر منابع و مبلغ و عنوان عوارض، جریمه، مالیات بر ارزش‌افزوده یا سایر منابع اعلام و علت عدم تعهد درآمدها طی دوره مذکور و درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌های عمرانی و انتفاعی از ابتدای تصدی‌گری شهردار با ذکر نام پروژه و درصد پیشرفت، علت اتکای بیش‌ازحد شهرداری به درآمدهای حاصل از جرائم کمیسیون ماده صد و عوارض پروانه ساختمانی و عدم تعهد منابع درآمد پایدار و برنامه‌های آتی شهردار در مواجهه با بحران و رکود اقتصادی و تأمین منابع مالی مورد نیاز با پیش‌بینی مبلغ درآمد، پنج سؤال مطرح شده شورای شهر ملایر بود که شهردار ملایر در جلسه روز شنبه 18 آبان ماه در صحن شورا حضور یافت و به این سوالات پاسخ داد.

پس از این جلسه حجت الاسلام و المسلمین علی سبزینی سخنگوی شورای شهر ملایر در مصاحبه ای اعلام کرد نتیجه طرح سوال از شهردار پس از بررسی پاسخ های شهردار در جلسه روز دوشنبه 20 آبان ماه اعلام می شود.

شب گذشته جلسه شورای شهر ملایر برگزار که قرار بود نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش پاسخ های شهردار اعلام شود.

سخنگوی شورای شهر ملایر در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: جلسه بررسی پاسخ های شهردار به سوالات شورای شهر شب گذشته برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین علی سبزینی افزود: مهندس بابایی پاسخ های سوالات مطرح شده شورا را در جلسه روز شنبه به شورا هم کتبی و هم شفاهی ارائه کرد و در جلسه شب گذشته مخالفان و موافقان شهردار صحبت های خود را انجام دادند و چهار نفر از اعضای شورا از پاسخ های شهردار قانع شدند و سه نفر قانع نشدند و بحث استیضاح را مطرح کردند.

سخنگوی شورای شهر ملایر افزود: استیضاح در این جلسه رأی نیاورد و سه نفر موافق استیضاح بودند و چهار نفر نیز موافق ادامه کار شهردار شدند.

وی گفت: احمد هاشمی یکی از اعضای شورا در جلسه روز شنبه حاضر نبود و پاسخ سوالات شهردار را در این جلسه مطالعه کرد و در نهایت تصمیم بر ماندن شهردار شد.

اما پاسخ رئیس و نائب‌رئیس شورای شهر ملایر در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره نتیجه جلسه شب گذشته متفاوت از سخنان سخنگوی شورا است که تعجب برانگیز است و سوالاتی را در ذهن ایجاد می کند.

جلیل کولیوند رئیس شورای شهر ملایر نیز درباره نتیجه بررسی طرح سوال از شهردار در جلسه شب گذشته اظهار داشت: شورا در این جلسه به نتیجه ای نرسید و وضعیت در جلسه آینده شورا مشخص می شود.

وی افزود: در جلسه گذشته یکی از اعضای شورا حضور نداشت و این عضو بیان کرد که باید بررسی لازم درباره پاسخ سوالات شهردار را داشته باشم.

رئیس شورای شهر تاکید کرد: در جلسه آینده تصمیم گیری و نتیجه اعلام می شود.

عباس جوکار نائب رئیس شورای شهر نیز بیان کرد: یکی از اعضای شورای شهر ملایر در جلسه گذشته حضور نداشت و پاسخ های شهردار را مطالعه نکرده بود و گفت من باید پاسخ های شهردار را بررسی کنم.

وی افزود: در این جلسه مخالفان و موافقان شهردار نظرات خود را بیان کردند و نتیجه بر این شد که در جلسه آینده وضعیت شهردار مشخص شود.

به گزارش عصر همدان؛ شنیده هایی مبنی بر اختلاف نظر شدید و تردید پی در پی درخصوص استیضاح شهردار در بین اعضای شورای شهر ملایر وجود دارد که همین امر باعث نامشخص شدن وضعیت شهردار ملایر شده است و امید است اعضای شورای شهر هرچه زودتر تصمیم درستی برای پیشرفت هر چه بیشتر شهر داشته باشند و مردم را در صدر تصمیمات خود ببینند.

همین تناقض گویی ها در سخنان اعضای شورا خود می تواند دلیلی بر اختلاف نظرها و تغییر رویکرد پی در پی اعضا باشد که ضربه سنگینی به جایگاه شورای شهر پنجم و شهردار و شهرداری است.اما شنیده ها براساس بررسی خبرنگار ما که با شواهد موجود به واقعیت بسیار نزدیک است این بوده که آقایان حسین احمدی، رضا زهره وند، اکبر هاشمی از موافقان صددرصدی استیضاح و برکناری شهردار بوده که جلیل کولیوند نیز اخیرا به جمع آنها پیوست و منجر به این شد که با امضای 6 نفر از اعضای شورا طرح سوال از شهردار انجام شود و اما به دلایل نامعلوم و احتمالا پشت پرده که شاید رئیس شورا مردم را در این زمینه محرم ندانسته و توضیحی نمی دهد ناگهان در جلسه شب گذشته شورا نظر جلیل کولیوند تغییر کرده و ترجیح می دهد به بهانه عدم حضور یکی از اعضا در جلسه روز شنبه، تصمیم گیری به جلسه بعدی شورا موکول شود و جالب اینکه فرد غایب جلسه روز شنبه نیز کسی نیست جز احمد هاشمی که پیش از ورود به شورای شهر معلم بوده و در حال حاضر به معاونت آموزش و پرورش ملایر رسیده است.

شنیده های دیگر در این زمینه این است که عده ای در پشت پرده و منتسب به اصلاح‌طلبان ملایر و در کنار آنها نماینده شهرستان همسوی آنها با جدیت پیگیر ابقای مهندس بابایی در شهرداری هستند و این مسئله را با هماهنگی 2 نفر از اعضای شورا پیگیری می کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546746
ارسال نظر
نظرات