شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:26 منتشر شده در مورخ: 1398/08/21 شناسه خبر: 1546838
مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت تایباد:
وحدت، تحت لوای رهبری و در برابر زورگویان است/ گوهر وحدت نباید معامله و خدشه‌دار شود
مولوی مؤمنی گفت: وحدت و انسجام در صورتی است که مردم بخواهند تحت لوای رهبری قرار بگیرند و حاکم نیز جبهه را به صورت صحیح مدیریت می‌کند و با اعتقاد به قدرت ملت ایستادگی در برابر زورگویان ممکن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی عبدالواحد مؤمنی، مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت تایباد در گفت‌وگو با صبح توس؛ پیرامون هفته وحدت و نقش امام(ره) و رهبری در ایجاد وحدت اسلامی اظهار کرد: موضوع وحدت در جامعه بسیار مهم و اساسی است و اگر وحدت نباشد اقتدار وجود نخواهد داشت و جامعه مضمحل و از هم گسیخته می‌شود.

وی افزود: برای ایجاد وحدت و قدرت برای هر کشور یک زمامدار، حاکم و امام لازم است تا انسجام داخلی ایجاد و در برابر بدخواهان و سلطه‌طلبان ایستادگی شود تا از نفوذ و زیاده خواهی دشمن جلوگیری شود.

مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت تایباد گفت: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به عنوان رهبران امت اسلامی مردم را در برابر دشمن منسجم کردند و مردم در جبهه مقاومت به خوبی حضور پیدا کردند.

وی افزود: مقاومت یعنی اینکه در داخل انقلابی و جهادی عمل کردند و در برابر جبهه متسکبران با کمک مردم ایستادگی کردند چراکه همه چیز برخاسته از ملت است و وقتی مردم پشتیبانی کردند امام نیز قدرت مقابله در برابر دشمن را پیدا می‌کند.

مولوی مؤمنی گفت: اگر ما در هر جا مشاهده کردیم زمامداران کوتاه آمدند دلیل اصلی آن اطرافیان و حامیان است و هر جا دیدیم رهبری توانست در عرصه‌ای پیروز میدان شود در آنجا مقاومت سربازان او بوده است.

وی افزود: در جنگ صفین وقتی عده ای با حضرت علی (ع) ماندند تحکیم را قبول کردند و عده ای در برابر حضرت ایستادند و تمکین نکردند لذا هدفی که مورد نظر بود، حاصل نشد.

مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت تایباد تصریح کرد: وحدت و انسجام در صورتی است که مردم بخواهند تحت لوای رهبری قرار بگیرند و حاکم نیز جبهه را به صورت صحیح مدیریت می‌کند و با اعتقاد به قدرت ملت ایستادگی در برابر زورگویان ممکن است.

وی افزود: در مورد پیدایش وحدت که امری ضروری است اختلافی بین عقلا وجود ندارد و بر این باور هستند که باید انسجام باشد چراکه موضوعی عقلانی است.

مولوی مؤمنی خاطرنشان کرد: مستلزمات این وحدت، وظیفه‌مندی همه افراد جامعه است همه در برابر یکدیگر وظیفه داریم، مسئول هستیم و هر کس بر اساس موقعیت و توان خود مسئول است تا اینکه زمینه وحدت را برجسته کند.

وی افزود: اتحاد و وحدت امری راهبردی است نه امری مقطعی و مصلحتی، لذا به این موضوع همواره نیازمندیم؛ باید ملزومات آن در تنوعات قومی و مذهبی رعایت شود، در راستای وحدت بیشتر تلاش کنیم و موضوعی که باید رعایت شود عدم حمله به اعتقادات و باورهای طرف مقابل است.

مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت تایباد گفت: با توجه به شرایط جهان و منطقه که آبستن تحرکات و خیزش هایی در کشورها است و دارای پیام بوده باید این موضوع را بدانیم که گوهر وحدت به بهای اندک و فایده‌های مقطعی معامله و خدشه‌دار نشود.

وی افزود: بینش، دوراندیشی و اخلاص لازمه تحکیم وحدت و ایجاد امت واحده است که باید به آن در بین مسئولان و آحاد مردم توجه شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546838
ارسال نظر
نظرات