شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 11:03 منتشر شده در مورخ: 1398/08/22 شناسه خبر: 1546936
واکنش استاندار یزد به حواشی سخنرانی رئیس‌جمهور:

خودم را در مقامی نمی‌بینم که سخنرانی آقای رئیس‌جمهور را قضاوت کنم/ شایسته نبود که در سخنرانی چنین شعارهایی داده شود

خودم را در مقامی نمی‌بینم که سخنرانی آقای رئیس‌جمهور را قضاوت کنم/ شایسته نبود که در سخنرانی چنین شعارهایی داده شود
استاندار یزد گفت: من خودم را در مقامی نمی‌بینم که سخنرانی آقای رئیس جمهور را قضاوت کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، سخنان چند روز قبل روحانی در میدان امیر چخماق یزد، بر خلاف انتظار خود وی، انتقادات بسیاری را حتی در میان طیف‌های همسو با روحانی برانگیخت. او در حالی به قوه قضائیه در خصوص برخورد با مفسدان اقتصادی تاخته بود که برادرش و نیز برادر معاونش، در زمره مفسدان تلقی می‌شوند! از طرفی، ایراد سخنان وحدت‌شکن در آغاز هفته وحدت، مسأله‌ای بود که بسیاری را به انتقاد واداشت.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص این دست سخنان رئیس‌جمهور، اظهار داشت: ما کوشیدیم در این سفر به حاشیه‌ها نپردازیم و قدری هم حاشیه‌ها را جمع کنیم؛ چراکه این سفر می‌توانست دستاوردهای بسیار مطلوبی برای استان یزد داشته باشد.

طالبی با اشاره به مصوباتی که در سفر مذکور با نظر رئیس‌جمهور نهایی شده است گفت: این مصوبات محرک توسعه استان است و ما با همدلی از این فرصت بهره خواهیم گرفت و مصوبات را پیگیری خواهیم کرد.

وی با تأکید دوباره بر این که ما به حاشیه‌ها نپرداخته‌ایم گفت: من چندان مایل نیستم که درباره این حواشی صحبت کنم؛ امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود تا دست‌کم ما در استان بتوانیم با همدلی همه دستگاه‌ها و نیروها و افراد موثر جامعه شرایط بسیار مطلوبی را برای توسعه و پیشرفت استان فراهم کنیم.

استاندار یزد در پاسخ به این پرسش که «از نگاه شما در هنگام تشدید فشارهای خارجی، آیا مسئولان عالی‌رتبه کشور نباید مسأله وحدت را در سخنرانی‌های عمومی خود بیش‌تر مدنظر داشته باشند؟» گفت: من خودم را در مقامی نمی‌بینم که سخنرانی آقای رئیس‌جمهور را قضاوت کنم اما نکته‌ای که از نزدیک شاهد آن بودم این بود که معدودی از افرادی که در سخنرانی حضور داشتند، پیش از حضور ایشان، به بیان شعارهای انتقادی علیه دولت و آقای رئیس‌جمهور پرداختند و به نظر من شایسته نبود که در اولین روز هفته وحدت و در مراسمی این‌چنینی، چنین شعارهایی داده شود.

طالبی افزود: تصور من این است که اگر دوستان این حاشیه را ایجاد نکرده بودند، شاید می‌شد از سخنرانی آقای رئیس‌جمهور بهره‌گیری بهتری در راستای وحدت می‌شد؛ کما این که ایشان نیز در سخنرانی خود بر این موضوع تأکید داشتند و همه مردم را به وحدت دعوت کردند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که استانداری یزد برای دو درخواست مهم مردم این استان، یعنی مهار بیکاری و گرانی، چه برنامه‌هایی تدارک دیده است گفت: در سفر آقای رئیس‌جمهور به یزد دو موضوع مورد حمایت و تأکید ویژه قرار گرفت؛ نخست گردشگری و دوم اقتصاد دانش‌بنیان که هردو در راستای حل مشکلاتی است که استان یزد در حوزه اشتغال با آن مواجه است.

استاندار یزد افزود: این دو حوزه، حوزه‌هایی هستند که نیروهای فارغ‌التحصیلِ بیکار استان یزد را که عمده بیکاران این استان را تشکیل می‌دهند، تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تسهیلاتی که دولت در این حوزه پرداخت می‌کند و اقداماتی که در دست انجام است، بتوان آمار بیکاری را طی فصول آینده کاهش داد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1546936
ارسال نظر
نظرات