شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 16:27 منتشر شده در مورخ: 1398/08/22 شناسه خبر: 1546961
مدیر شیلات جهادکشاورزی استان زنجان:
به‌دنبال تکمیل زنجیره تولید ماهی در استان زنجان هستیم/ پایانه آبزیان در استان زنجان باید راه‌اندازی شود
مدیر شیلات جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به بالا بودن میزان تولید ماهی در استان زنجان به ویژه در ماهنشان گفت: برای استفاده از ظرفیت موجود استان بدنبال تکمیل زنجیره تولید ماهی در استان زنجان هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منصور حقی راد در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; تکمیل زنجیره تولید ماهی را از برنامه ها استانی دانست و اظهار کرد: ایجاد پایانه آبزیان در زنجان یا در خود ماهنشان که قطب تولید ماهی در شمالغرب کشور است به تکمیل این زنجیره بسیار کمک می کند.

وی تصریح کرد: برای ایجاد واحدهای فرآوری آبزیان در شهرستان ماهنشان حمایت لازم صورت می گیرد و همه زمینه ها برای حضور سرمایه گذار فراهم است.

مدیر شیلات جهادکشاورزی استان زنجان همچین با اشاره به اینکه برای اجرای سیستم مکانیزاسیون در مزارع ماهی ابراز کرد: برای اجرای این طرح در استان زنجان اعتبار ارائه می شود و پرورش دهندگان میتوانند با استفاده از این اعتبارات سیستم مکانیزاسیون را در مزارع خود راه اندازی کنند.

وی با اشاره به اینکه همه واحدهایی که در استان زنجان در زمینه تولید بچه ماهی در استان هستند به سیستم مکانیزاسیون مجهز هستند افزود: با استفاده از سیستم مکانیزاسیون در واحدهای تولیدی بچه ماهی داروهای و آنتی بیوتیک های مصرفی کنترل میشود و تولید با کیفیت اتفاق می افتد.

حقی راد تصریح کرد: شهرستان ماهنشان با بیشترین تولید ماهی رتبه نخست در استان زنجان را به خود اختصاص داده است و به قطب تولید ماهی شمالغرب کشور معرف است.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان خاطرنشان کرد: منابع آب های طبیعی و نیمه طبیعی، رودخانه ها و سدهای خاکی محل تولید آبزیان استان است.

حقی راد با تاکید براینکه بیش از 2 هزار و 100 نفر در زمینه پرورش ماهیان سردآبی و گرم آبی در استان زنجان به صورت مستقیم فعالیت می کنند گفت: شهرستان های ماهنشان، زنجان، ایجرود، طارم، خدابنده، ابهر، سلطانیه و خرمدره به ترتیب بیشترین تولید ماهیان سردآبی و گرم آبی استان زنجان را دارند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546961
ارسال نظر
نظرات