شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1398/08/22 شناسه خبر: 1546978
در سی و یکمین همایش وحدت در کرمانشاه مطرح شد؛
وحدت شعار سیاسی نیست بلکه یک حقیقت دینی است/ پاسداری و حفظ انقلاب اسلامی یک تکلیف است
مسئول امور اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه وحدت یک شعار سیاسی نیست، گفت: وحدت یک حقیقت دینی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز، حجت الاسلام محمدحسن زمانی امروز در سی و یکمین همایش بزرگ وحدت در کرمانشاه اظهار داشت: خداوند متعال بهترین الگوی امت اسلامی و تمام جهان بشریت را پیامبر اکرم (ص) بیان فرمودند.

وی سپس به بیان ویژگی های اسوه حسنه پرداخت و افزود: اینکه پیامبر اکرم اسوه حسنه هستند یعنی صفت هایی ایشان دارند و باید به آن تاسی کنیم.

مسئول امور اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه کشور گفت: اولین ویژگی تحجد و عبودیت هاتم الانبیا است که ده ها آیه در این زمینه وجود دارد که بهتر است در این زمینه علمای اهل سنت و شیعه به قرآن رجوع و برای مردم بیان کنند.

حجت‌الاسلام زمانی ادامه داد: اولین درسی که می توان از سیره رسول الله (ص) گرفت این است که عبادت خود را افزایش دهیم.

این مسئول بیان داشت: رمز موفقیت انقلاب ما در معنویت و هدف انقلاب ما هم رشد معنویت بود.

مسئول امور اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: راز اصلی موفقیت اسلام در طول تاریخ هم همین توجه به معنویت بوده است.

حجت‌الاسلام زمانی گفت: ویژگی ها و عناصر شخصیتی امام راحل که باعث شد انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند هم ریشه در همین موضوعات دارد، مهمترین بعد وجودی ایشان مسئله عبودیت و معنویت بود.

وی پاپ فرانسیس در دیدار با ربانی گفتند این زهد را در فرانسه از امام خمینی فرا گرفتم و معنویتی که در این کلام ایشان دیدم به عنوان الگوی خودم انتخاب کردم و یک مسلمان متاسی به پیامبر اکرم (ص) _امام خمینی _رهبر بزرگترین دین دنیا را متحول کرده است که می گوید خمینی مسیح زمان بود.

این مسئول تلاوت آیات وحی را دومین ویژگی پیامبر رحمت بیان کرد و گفت: ما هم باید همتی بیش از این داشته باشیم، قرآن سهم و حق بیشتری برای فعالیت و مشق از آن دارد.

مسئول امور اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه کشور بر ضرورت نشر معارف قرآن در جامعه تاکید کرد و افزود: تفسیر قرآن در تمام مساجد باید انجام شود و هر جلسه حداقل یک آیه هم برای مردم تفسیر شود، مردم باید قرآنی بیاندیشند.

وی تصریح کرد: بسیاری از مردم جهان از قرآن محرومند و باید این میراث گرانقدر را به جهان بشریت معرفی و تفسیر کنیم.

حجت‌الاسلام زمانی به مسئولان توصیه کرد که در تمام ادارات، حوزه های علمیه و... از تفاسیر قرآن بهره‌گیری کنند.

مسئول امور اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه کشور بیان داشت: در زمینه بهره گیری از تفاسیر قرآن کریم تفاوتی بین شیعه و سنی وجود ندارد، چون ما همه شاگردان مکتب قرآن هستیم.

این مسئول با بیان اینکه علمای شیعه باید از تفاسیر اهل سنت استفاده کنند، تاکید کرد: حصارهای تعصب مذهبی را باید شکست، وحدت یک شعار سیاسی نیست یک حقیقت دینی است.

حجت‌الاسلام زمانی قرآنی سازی دانشگاه های اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از مهمترین کارها اسلامی سازی علوم انسانی است که 10 سال شروع کردیم که اولین گام در جهان اسلام به سمت اسلامی سازی علوم انسانی است.

وی پایه گذار وحدت را پیامبر رحمت عنوان کرد و ادامه داد: احترام به پیروان تمام مذاهب اسلامی برای ما اولویت است.

دبیر مقابله با جریان های تند و تکفیری سپس اشاره ای به تفرقه افکنی دشمنان جهان اسلام داشت و افزود: هستند افرادی در کل منطقه و کشورهای اسلامی که تعصب کور و تفرق را تدریس می کنند که باید اصلاح شوند.

وی ادامه داد: در چند سال قبل یک پدیده به نام اندیشه تکفیری گریبان دنیای اسلام را گرفته بود که داعش زاییده آن بود و با توجه علما و تلاش سپاه و همه امت اسلامی کمر داعشی که یک میلیون مسلمان را کشت، شکسته شد.

این مسئول عنوان کرد: باید آسیب شناسی شود که چرا بچه های امت اسلامی باید جذب جریان استعماری ضد اسلام شوند و بعد از آن هم باید این ریشه سوزانده شود و سوزاندن ریشه های و رسوبات جریان تکفیری رسالتی است که در عصر حاضر بر دوش علمای شیعه و سنی است.

حجت الاسلام زمانی با تاکید بر اینکه حوزه های شیعه و سنی از کتب یکدیگر در تدریس استفاده کنند، بیان داشت: تعامل بین حوزه های شیعه و سنی آرزوی دیرینه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که باید محقق شود.

وی گفت: وحدت یعنی عشق و صمیمیت حقیقی ببین شیعه و سنی باشد و نهادینه شود و ذره ای از جریان واگرای مذهبی نباید باشد.

 

مهمترین پیام وحدت مقابله با اختلاف‌افکنی دشمنان است

حجت الاسلام حجت‌الله فاضلی امروز در سی و یکمین همایش بزرگ وحدت اظهار داشت: فلسفه برگزاری چنین همایش هایی برجسته کردن پیام های وحدت آفرین علمای بلاد در راستای تحکیم وحدت است.

وی سپس به فرمایشات معمار کبیر انقلاب و رهبر معظم انقلاب در خصوص وحدت اشاره کرد و یادآور شد: امام راحل فرمودند ما با هم برادر بوده، هستیم و خواهیم بود و مصلحت شیعه و سنی تفاوتی ندارد؛ رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که هرگونه گفتار و کردار و رفتاری که در زمان حاضر بهانه ای دست دشمن دهد و تفرقه افکنی کند شرعا حرام اکید است.

رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه بیان داشت: همین که در سایه وحدت هستید بهترین پیامش مقابله با تفرقه و اختلاف افکنی و نگاه تندی که مهره دشمن است.

وی تصریح کرد: افرادی که به دنبال تفرقه هستند باید در انزوا قرار گیرند و طرد شوند.

 

پاسداری و حفظ انقلاب اسلامی یک تکلیف است

ماموستا ملا قادر قادری پیش از ظهر امروز در سی و یکمین همایش بزرگ وحدت در کرمانشاه اظهار داشت: مراد از وحدت یعنی با هم باشیم، نزاع نکنیم به رموز یکدیگر احترام بگذاریم و فریب نفوذ دشمن را نخوریم.

امام جمعه پاوه افزود: امروز دشمنی اصلی با اسلام است اما دشمنان برای پیشبرد اهداف خود از نژاد و مذهب و .. استفاده و آن را پررنگ می کنند.

ماموستا قادری عنوان کرد: ما پرچم توحید و محمد رسول الله و هیهات منه الذله را در ایران بلند کردیم و قطعا آنهایی که این حرفها را می زنند دشمنان ما هستند. 

وی بیان داشت: مسئولان باید اختلافات و دشمنی های کوچک را بزرگ بشمارند و سریع نسبت به رفع آن اقدام کنند.

امام جمعه پاوه ادامه داد: اگر اهل سنت، اهل سنت راستین محمدی باشد و اهل تشیع هم تشیع راستین علوی باشد با هم اختلافی ندارند.

ماموستا قادری تصریح کرد: ا ختلاف بین شیعه و سنی به تعبیر دکتر شریعتی در گذشته میان شیعه صفوی و سنی اموی بود ولی امروز این اختلاف بین سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی است که از این دو تفکر متنفریم  و پشت پرده آنها را می دانیم.

وی گفت: فتوای رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اهل تشیع حق ندارند به همسران پیامبر اهانت کنند یک منشور بود که پشت آن شجاعت و قدرت بی نظیر وجود داشت و اثرات مثبتی در داخل و خارج کشور به همراه داشت و ما هم این را مصدر و معیار قرار می دهیم.

امام جمعه پاوه عنوان کرد: ۴۰ سال است که دشمن تلاش خود را به کار گرفته است تا بگوید جمهوری اسلامی یک جمهوری شیعه است و در این ۴ دهه به ما ثابت شده که اینگونه نیست.

ماموستا قادری افزود: سرزمینی محبوب و محترم است که برای ساکنینش امنیت داشته باشد و حفظ امنیت و پاسداری از انقلاب برای همه ما تکلیف است.

وی همچنین با اشاره به تحولات عراق نیز بیان داشت: پشت پرده این جریانات برای ما مشخص است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1546978
ارسال نظر
نظرات