شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 11:25 منتشر شده در مورخ: 1398/08/22 شناسه خبر: 1546991
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کنگان:
یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان آذرماه امسال برگزار می‌شود
فرمانده سپاه کنگان گفت: یادواره شهدای شهرستان نیز ۲۱ آذرماه در مصلی شهر کنگان برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل سپاس، سرهنگ اسماعیل تاجیک در نشست با اصحاب‌رسانه شهرستان با تقدیر از همکاری‌های خبرنگاران با سپاه کنگان، اظهار داشت: رسانه‌‌ها می‌توانند در تببین راه شهدا و جان‌فشانی‌های آن‌ها و همچنین افزایش آگاهی و اطلاعات مردم در این زمینه موثر باشند.

فرمانده سپاه  شهرستان کنگان با بیان اینکه امسال ششمین یادواره شهدا در کنگان برگزار می‌شود، افزود: از ظرفیت‌های استان و اعتبارات آن می‌توان استفاده کرد و طرح‌های ماندگار و خوبی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه پیاده کرد، از جمله تالیف کتاب می‌تواند به عنوان یک طرح ماندگار و همچنین موثر در آگاهی‌بخشی به مردم باشد.

وی از تألیف دو کتاب در زمینه دفاع‌مقدس در شهرستان کنگان خبر داد و گفت: یکی از این کتاب‌ها با عنوان زندگینامه شهید یگانه کارهای تالیف و ویرایش آن انجام شده است و احتمال دارد در روز یادواره شهدا از این کتاب رونمایی شود، همچنین یک‌کتاب دیگر با عنوان خاطرات آزاده رضا میرزایی که متن آن در حال ویرایش و بررسی است تا چندماه آینده منتشر خواهد شد.

تاجیک با بیان اینکه مستندسازی از خانواده‌های شهدای شهرستان کنگان شروع شده است، گفت: با توجه به اینکه اکثر اولیاء شهدا متوفی هستند، سعی کردیم از مصاحبه‌ها و گفت‌وگوهای‌ قبلی استفاده کنیم و مستندی بسازیم که  از طریق شبکه‌های استانی و کشوری پخش شود.

فرمانده سپاه کنگان با بیان اینکه امروزه بیشتر مردم از فضای مجازی و تلفن همراه استفاده می‌کنند، مطرح کرد: ساخت یک نرم‌افزار برای ۷۷ شهید شهرستان‌ می‌تواند در معرفی شهدا و همچنین جان‌فشانی‌های آن‌ها و ارتقای سطح آگاهی مردم در راستای فرهنگ ایثار و شهادت مؤثر باشد.

وی ادامه داد: رسانه‌ها با فضاسازی مناسب در سطح شهرستان می‌توانند در کمک و برگزاری یک یادواره خوب و مطلوب نقش موثری داشته باشند و همچنین اصحاب‌رسانه می‌توانند روزانه قسمتی از رسانه و کانال خود را جهت معرفی شهیدان و زندگی‌نامه آن‌ها اختصاص دهند که این‌کار در معرفی شهدا تاثیر زیادی دارد.

تاجیک گفت: از ایده‌ها و توانایی‌های جوانان و نوجوانان و هنرمندان شهرستان در جهت برگزاری یادواره‌ باشکوه و خوب  یادواره شهدا شهرستان استفاده خواهیم‌کرد و از مجریان، مداحان و مقامات کشوری در این یادواره دعوت می‌شود.

وی با بیان اینکه یادواره شهدا در شهرستان‌ها و استان‌ها به‌صورت سلسله‌‌ای برگزار می‌شود، یادآور شد: در شهرستان کنگان یادواره‌های شهدای اکثر پایگاه‌ها و محله‌ها برگزار شده است و دو یادواره شهدای سیراف و بنک نیز تا دوهفته آینده برگزار خواهد شد و یادواره شهدای شهرستان نیز ۲۱ آذرماه در مصلی شهر کنگان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 

 

https://dana.ir/1546991
ارسال نظر
نظرات