شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:53 منتشر شده در مورخ: 1398/08/22 شناسه خبر: 1547017
مدیر کل غله استان کرمان مطرح کرد؛
نرخ پایین خرید تضمینی دولت به کشاورزان عامل کاهش چشمگیر برداشت گندم در کشور/ رشد 6 درصدی برداشت گندم در کرمان
مدیر کل غله استان کرمان گفت: علاوه بر عواملی همچون سیل و خشکسالی که به گندم‌زارها آسیب جدی وارد کرد، قیمت تضمینی گندم که پایین تر از حد انتظار کشاورزان بود عامل اصلی این کاهش محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ چندی است برداشت گندم در سراسر کشور پایان یافته است و غالب کشاورزان محصول خود را به واسطه خرید تضمینی در اختیار دولت قرار داده اند.

مجید نژاد بیگلری مدیر کل غله استان کرمان در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص اظهار داشت: در استان کرمان 178 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است که از این مقدار 108 هزار تن مربوط به جنوب استان و باقیمانده آن مربوط به شمال استان است.

وی افزود: در استان 18 مرکز خرید برای سهولت کار کشاورزان دایر شد که 11 مورد در شمال استان و 7 مورد در جنوب استان قرار دارد.

کاهش قاچاق گندم در استان کرمان به دنبال همکاری بین دستگاه های مسئول

مدیر کل غله استان کرمان یادآور شد: خرید تضمینی گندم از 5 اسفندماه سال جاری آغاز شد و تا پایان شهریورماه ادامه داشت، در استان کرمان نسبت به سال گذشته 2 هزار تن گندم بیشتر کشت و برداشت شد.

نژاد بیگلری ادامه داد: علی رغم اینکه در اکثر نقاط کشور، تولید گندم نسبت به سال گذشته کاهش چشم گیری داشت اما استان کرمان با وجود شرایط نامساعد 6 درصد افزایش برداشت گندم داشت.

وی تاکید کرد: در سال جاری با توجه به همکاری که در بین دستگاه های بین بخشی ایجاد شد توانستیم از قاچاق گندم به خارج از کشور در استان جلوگیری کنیم.

مدیرکل غله استان کرمان بیان داشت: تاکنون تمام مبالغ مربوط به خرید گندم در استان به کشاورزان پرداخت شده است و در این خصوص بدهی به کشاورزان نداریم.

نرخ پایین خرید تضمینی دولت به کشاورزان عامل کاهش چشمگیر برداشت گندم در کشور

نژاد بیگلری در ارتباط با دلایل کاهش برداشت گندم در کشور به خبرنگار راه آرمان گفت: علاوه بر عواملی همچون سیل و خشکسالی که به گندم‌زارها آسیب جدی وارد کرد، قیمت تضمینی گندم که پایین تر از حد انتظار کشاورزان بود عامل اصلی این کاهش محسوب می شود.

وی عنوان کرد: در استان کرمان تلاش کردیم با فراهم کردن تسهیلات متنوع همچون حمل و تخلیه ارزان قیمت بار کشاورزان را به فروش خرید تضمینی گندم ترغیب کنیم البته پایین بودن این قیمت نسبت به بازار آزار غیر قابل انکار است.

مدیرکل غله استان کرمان ابراز داشت: در کشور به ازای هر نفر ماهانه 9 کیلوگرم گندم مصرف می شود که میزان کشت گندم در کشور به تنهایی پاسخگو نیاز کشور نیست در صورت توجه به نظرات کشاورزان تولید افزایش می یابد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1547017
ارسال نظر
نظرات