شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1398/08/22 شناسه خبر: 1547077
سنگ نگاره های دهتل بستک مهمان موزه ملی می شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع­ دستی هرمزگان گفت: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده دو قطعه از سنگ نگاره های دهتل بستک به مدت سه ماه در محل موزه ملی به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ رضا برومند، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع­ دستی هرمزگان گفت: این سنگ نگاره ها که موضوعات دریانوردی بر روی آن نقش بسته در نمایشگاه بنادر و دریانوردی در موزه ملی به نمایش درخواهند آمد.

برومند هدف از به نمایش گذاشتن این سنگ نگاره ها را کمک به معرفی میراث فرهنگی هرمزگان و ثبت این محوطه در فهرست آثار ملی دانست و افزود: پرونده ثبتی سنگ نگاره های دهتل جهت ثبت در فهرست ملی آماده شده و امیدواریم تا اسفندماه در فهرست آثار ملی کشور به ثبت برسد.

وی خاطر نشان کرد: سنگ نگاره های دهتل بستک در محوطه ای حدود 250 هکتار واقع شده که مربوط به دوره ساسانی تا اواخر قاجار است و نقوش این سنگ ها انسانی، گیاهی، حیوانی و کشتی هستند.

گفتنی است شهرستان بستک با مساحت پنج هزار و 648 کیلومتر مربع در غرب هرمزگان واقع شده و با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 82 هزار نفر دارای دو شهر بستک و جناح و سه بخش مرکزی، جناح و کوخرد است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1547077
ارسال نظر
نظرات