شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1398/08/23 شناسه خبر: 1547226
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان:
۷۵۰ کلاس درس در استان کرمان مجهز به سیستم های استاندارد گرمایشی شد
مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان گفت: در برخی مناطق گاز و علمک گاز وجود داشت اما هنوز از بخاری نفتی استفاده می شد، که در شناسایی انجام شده ۷۵۰ کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ با توجه به این که هوا سردتر از روزهای گذشته شده است، یکی از دغدغه هایی که مطرح می شود سیستم گرمایشی مدارس است. سوال این جا است آیا مدارس استان مجهز به سیستم های جدید گرمایشی شده است یا باید هنوز شاهد حضور بخاری های نفتی درکلاس های مدارس باشیم و بعد از آن  خبرهایی بخوانیم که به دلیل آتش سوزی بخاری، جان دانش آموزان فلان مدرسه گرفته شده است.

محمد واعظی مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در رابطه با تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی در سال جدید به خبرنگار ما گفت:  یکی از اهداف کوتاه مدت در سال جاری، جمع آوری بخاریهای نفتی مدارسی است که علمک گاز داشتند.

وی ادامه داد: در برخی مناطق گاز و علمک گاز وجود داشت اما هنوز از بخاری نفتی استفاده می شد، در شناسایی انجام شده ۷۵۰ کلاس درس وجود داشت که عمده این مدارس در مناطق شرق و جنوب استان بود.

مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان عنوان داشت: بر همین اساس برنامه ریز انجام شد تا ۷۵۰ کلاس درس، مجهز به سیستم های استاندارد شوند و در فاز دوم که آغاز شده به دنبال این هستیم تا با مدارسی قرار داد ببندیم که به تازگی گاز کشی شده و در لیست مدارس فاز اول نبودند همچنین پیگیر هستیم تا مدارسی که بخاری نفتی دارند و گاز وجود ندارد به سیستم های استاندارد گرمایشی مجهز شوند.

واعظی بیان داشت: بر اساس اطلاعات گرفته شده از آموزش و پرورش بیش از ۴ هزار کلاس وجود دارد که بخاری دارند حال ممکن است این کلاس ها بخاری گازی، نفتی و یا شوفاژ داشته باشند که نیاز به تعمیر دارند از این رو به دنبال این هستیم بر اساس اعتباراتی که داده می شود و اولویت بندی، مدارس را مجهز نماییم.

وی  ادامه داد: کلاس کپری، کانکس و یا کلاس هایی که در چادر دایر می شوند استاندارد نیستند از این رو نمی توان چنین مدارسی را مجهز به سیستم گرمایشی کرد به واقع به دلیل نوع کلاس ها امکان تجهیز شدن این مدارس وجود ندارد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1547226
ارسال نظر
نظرات