شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1398/08/23 شناسه خبر: 1547274
عالم اهل سنت آستارا:

شیعه و سنی‌های اختلاف افکن، شیعه و سنی آمریکایی و انگلیسی هستند

شیعه و سنی‌های اختلاف افکن، شیعه و سنی آمریکایی و انگلیسی هستند
امام جماعت اهل سنت مسجد جامع شیخ محله آستارا گفت: آن شیعه و سنی‌ای که بخواهد اختلاف‌انگیزی کند و دور از وحدت باشد آن سنی یک سنی آمریکایی و آن شیعه یک شیعه انگلیسی است و این کارها هیچ سودی به حال بندگان خدا ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماموستا عبدالحمید مؤمنی امام جماعت اهل سنت مسجد جامع شیخ محله (شیخ علی نقشبندی) عنبران آستارا در گفتگو با خبرنگار 8دی با بیان اینکه هفته وحدت از یادگاران امام خمینی (ره) است اظهار داشت: خداوند در آیه ۱۰۳ سوره مبارکه آل عمران بر داشتن اتحاد تأکید دارد و در این آیه می‌فرماید وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا یعنی به ریسمان الهی چنگ بزنید و تفرقه نداشته باشید.

ماموستا مؤمنی با اشاره به آیه ۴۶ سوره انفال افزود: خداوند در این آیه می‌فرماید وَلا تَنازَعوا فَتَفشَلوا وَ تَذهَبَ ریحُکُم یعنی اگر ما از درون خودمان اختلاف داشته باشیم دشمن ما جری می‌شود.

امام جماعت اهل سنت مسجد جامع شیخ محله آستارا ادامه داد: اهل سنت به ائمه اطهار علیهم السلام اعتقاد و محبت دارند چرا که پیامبر (ص) می‌فرمایند کسی که حسن و حسین (ع) را دوست داشته باشد من را دوست دارد و کسی که با آن‌ها بد باشد با من بد است ( مَنْ أَحَبَّ اَلْحَسَنَ وَ اَلْحُسَیْنَ فَقَدْ أَحَبَّنِی، وَ مَنْ أَبْغَضَهُمَا فَقَدْ أَبْغَضَنِی). همچنین پیامبر می‌فرمایند اگر می‌خواهید چهره یک مرد را ببینید به چهره حسین (ع) بنگرید.

وی گفت: پیامبر می‌فرمایند حسن و حسین (ع) بزرگ جوانان بهشت هستند و درباره فضیلت و بزرگی اهل بیت (ع) توسط اهل سنت کتاب‌های زیادی نوشته شده است و اگر بخواهیم در این باب صحبت کنیم وقت زیادی می‌خواهد.

این عالم اهل سنت درباره تأکید برخی شیعیان و اهل سنت بر نقاط افتراق شیعه و سنی اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند آن شیعه و سنی‌ای که بخواهد اختلاف‌انگیزی کند و دور از وحدت باشد آن سنی یک سنی آمریکایی و آن شیعه یک شیعه انگلیسی است و این کارها هیچ سودی به حال بندگان خدا ندارد.

وی تأکید کرد: این خون‌هایی که در کشورهای همسایه ما ریخته می‌شود نتیجه اختلاف‌افکنی دشمنان اسلام است و در این کشورها دشمنان نگاه نمی‌کنند که مردم شیعه یا سنی هستند که می‌‎میرند بلکه می‌خواهند مسلمان‌کشی راه بی‌اندازند.

ماموستا مؤمنی ادامه داد: خداوند در آیه ۹۳ سوره نسا می‌فرماید اگر کسی مؤمنی را به عمد و بی‌گناه بکشد جهنم جایگاه او خواهد بود و خداوند بر چنین آدمی لعنت می‌فرستد و عذاب خداوند برای او آماده است (وَمَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فی‌ها وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا).

امام جماعت اهل سنت مسجد جامع شیخ محله آستارا در پایان اظهار داشت: امام شافعی در اشعاری فرموده‌اند که: ای خانواده نبوت! من شما را دوست دارم چون در قرآن همین مسئله بر من فرض شده است. همین برای ما در بزرگی و عظمت خاندان نبوت کافی است و اگر ما در نماز بر آن‌ها صلوات و درود نفرستیم نماز ما باطل است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1547274
ارسال نظر
نظرات