شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 14:33 منتشر شده در مورخ: 1398/08/23 شناسه خبر: 1547331
معاون فرماندار خرم‌آباد:
پرسه سگ‌های ولگرد در خرم‌آباد تهدیدی برای سلامت شهروندان/ یک کانون بیماری هاری در زاغه شناسایی شد
معاون فرماندار خرم‌آباد وجود سگ‌های ولگرد در خرم‌آباد را تهدیدی برای سلامت شهروندان دانست و گفت: در منطقه کیان، بین سپیددشت، زاغه و دورود موردی از شیوع بیماری هاری داشتیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود آشناگر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: متولی امر در جمع‌آوری سگ‌های ولگرد شهرداری است و برخی از دستگاه‌ها در تامین اعتبار کمک کننده هستند.

وی بیان کرد: مهم‌ترین معضلات و مشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد، شیوع بیماری‌های قابل انتقال بین حیوان و انسان مانند هاری، سالک .کیست هیداتیک.کالاآزار و… است.

معاون فرماندار خرم‌آباد با اشاره به شیوع هاری در برخی از مناطق عشایری استان عنوان کرد: مواردی را در منطقه کیان، بین سپیددشت و زاغه و دورود در شهریور ماه داشتیم اما خوشبختانه با شروع سرما وکوچ عشایر در حال حاضر هاری در استان کنترل وموردی گزارش نشده است

وی با بیان اینکه سگ‌های ولگرد یکی از مهمترین عوامل آلوده کننده پارک‌ها وتفرجگاه‌ها مطرح هستند گفت: مرکز کنترل جمعیت حیوانات مزاحم در شهرداری بر اساس آیین نامه مربوط به سال ۸۷  اقدام به زنده گیری سگ‌ها کرده است.

آشناگر بیان کرد: با توجه به اینکه مکان جمع‌آوری با ید در خارج از محدوده مناطق مسکونی و واجد مشخصات استاندارد باشد با نام «سایت وفاداری» مشخص شده است.

وی اظهارداشت: حیواناتی که توسط دامپزشک غیر مفید تشخیص داده شده و باید با روش مرگ با ترحم معدوم شوند، در این مکان پیش بینی شده است.

معاون فرماندار خرم‌آباد با اشاره به روش معدوم سازی افزود: در جهت معدوم سازی سگ‌های بلااستفاده و غیرمفید، ابتدا با تزریق عضلانی ماده بیهوشی، حیوان بیهوش شده و بدون احساس هیچگونه دردی دچار مرگ می‌شود.

وی گفت: پس از کنترل جمعیت سگ‌های غیر مفید، هر لاشه درون یک پلاستیک ضخیم قرار می‌گیرد که قبل از بستن درب پلاستیک جهت تجزیه سریعتر لاشه درون آن مقداری آهک ریخته می‌شود و سپس درب پلاستیک را محکم بسته و به وسیله یک وانت نیسان مسقف به محل دفن بهداشتی منتقل می‌شوند.

آشناگر گفت: محل دفن لاشه‌ها در مکانی که باید به تایید اداره کل حفاظت محیط زیست و مرکز بهداشت شهرستان برسد مکان‌یابی می‌شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1547331
ارسال نظر
نظرات