شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 22:30 منتشر شده در مورخ: 1398/08/23 شناسه خبر: 1547388
رئیس سازمان امور مالیاتی:
سیستم مالیات هوشمند تا پایان دولت اجرایی می‌شود‌
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تنها راه مبارزه با فرار مالیاتی، اجرای مالیات هوشمند است، گفت: هدف‌گذاری شده که تا پایان دولت، مالیات هوشمند در کشور به نتیجه برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیدعلی پارسا ظهر امروز در جمع‌بندی کارگروه امور مالیاتی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کردستان اظهار داشت: در این جلسات برای حل برخی از مسائل امور مالیاتی کشور تصمیمات خوبی گرفته شد‌.

وی با بیان اینکه سازمان مالیاتی مسئول وصول نیست بلکه مسئول توسعه و وعدالت است، افزود: مالیات عادلانه اساس مملکت‌داری است چراکه متناسب با درآمد، سود، ثروت و مصرف جامعه بوده و باید اجرایی شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه تنها راه مبارزه با فرار مالیاتی، اجرای مالیات هوشمند است؛ تصریح کرد: هوشمندسازی نظام مالیاتی منوط به دریافت همه ریزداده‌های مربوط به درآمد، ثروت و مصرف افراد است و هدف‌گذاری شده که تا پایان دولت، مالیات هوشمند در کشور به نتیجه برسد.

وی به وجود فرار مالیاتی در کشور اشاره کرد و گفت: متأسفانه برای برخی افراد کارت بازرگانی صادر شده که صلاحیت آن را نداشته و گاهاً افرادی بدون پرداخت مالیات به اسم آدم‌های ضعیف معامله‌های میلیاردی انجام می‌دهند که این فشار زیادی را به جامعه وارد کرده و باید دولت برای حل ایت وضعیت کمک کند.

پارسا با بیان اینکه فرار مالیاتی فشار و استرس زیادی به فعالان اقتصادی در حوزه مالیات وارد می‌کند، یادآور شد: در گذشته به‌دلیل کمبود نیرو و عدم اطلاع از شرایط و نظام مالیاتی، مشکلاتی وجود داشت اما باید بیس مالیاتی با آخرین دیتا به‌روز شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از اصلاح نظام ساختاری بودجه کشور خبر داد و اظهار کرد: درآمد مالیاتی برای جبران کم‌توجهی‌ها گذشته به این استان، اختصاص می‌یابد تا کردستان به توسعه لازم برسد.

http://dana.ir/1547388
ارسال نظر
نظرات