شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1398/08/24 شناسه خبر: 1547459
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:
تغییر نرخ سوخت در راستای عدالت اجتماعی است/ رسانه‌ها آگاهی‌بخش باشند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: سیاست دولت در راستای مبارزه با قاچاق سوخت و عدالت اجتماعی است و این موارد جز وعده های دولت بوده و حالا با تصمیم حاکمیتی اجرا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به  تغییر نرخ بنزین و اجرای نرخ جدید از بامداد امروز گفت: انتظار داریم رسانه ها دراین باره کمک کنند چون تصمیم حاکمیتی است و توسط سران سه قوه تصویب شده.

وی، با بیان اینکه امروزه قاچاق سوخت یکی از مشکلات کشور است افزود: روزانه بین 90 تا 100 میلیون لیتر مصرف بنزین داریم و بخش زیادی از سوخت در استان های مرزی غرب و شرق کشور از راه های مختلف قاچاق و مشکلاتی برای دولت ایجاد کرده است.

احسانی، دلیل بعدی تغییر نرخ سوخت را رعایت اصل عدالت اجتماعی عنوان کرد و ادامه داد: سیاست دولت در راستای مبارزه با قاچاق سوخت و عدالت اجتماعی است و این موارد جز وعده های دولت بوده و حالا با تصمیم حاکمیتی اجرا می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، با تاکید براینکه این تصمیم بعداز چندین جلسه با حضور سران سه قوه به تصویب رسیده است گفت: در روز های آتی اطلاعات بیشتری که مفغول مانده مطرح خواهد شد.

وی، با اشاره براینکه همه باجه های پست از ساعت 7 صبح امروز در سراسر کشور خدمات دهی میکنند و کارت سوخت های صادر شده کسانی را که ثبت نام کرده بودند را توزیع می کنند افزود: در همدان حدود 14 هزار کارت سوخت وجود دارد که در باجه ها توزیع می شود و اداره پست به طور شبانه روزی پاسخگوی مردم هستند تا کارت سوخت هایشان را دریافت کنند.

احسانی، با بیان اینکه سهمیه آبانماه کسانی که هنوز برای دریافت کارت سوخت اقدام نکردند محفوظ است ادامه داد: این افراد تا 6 ماه می توانند از سهمیه تخصیص داده شده استفاده کنند و سهم همه آنها محفوظ است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، با تاکید بر اینکه رسانه ها باید آگاهی بخشی درباره علت تغییر نرخ سوخت را در اولویت قرار دهند گفت: سوبسیدی که دولت بابت سوخت پرداخت می کند به اقشاری می رسد که بیشترین استفاده از سوخت را دارند و انتظار این است دوستان به این موارد بپردازند.

وی، با اشاره براینکه یارانه 18 میلیون خانوار را دربرمی گیرد و تقریبا براساس مصوبه جدید سهم هرخانواده دوبرابر میشود خاطرنشان کرد: خانواده های 2نفره حدود 103 هزار تومان، سه نفره 137 هزارتومان، چهار نفره 170 هزارتومان و پنج نفره حدود 250 هزارتومان دریافت می کنند.

احسانی، با بیان اینکه یارانه بخش پردرآمد جامعه حذف می شود و این در راستای اجرای عدالت است تصریح کرد: اینها اتفاقات خوبی است و اگر ساز و کار خوبی در نظر باشد به نتیجه می رسد چرا که هدف اجرای عدالت و سوق دادن یارانه به بخش آسیب پذیر، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، با تاکید براینکه دولت تعهد کرده تا از افزایش قیمت سوخت هیچ مبلغی برای خودش باقی نماند اظهار کرد: حذف تمام سهمیه های دولتی این موضوع را ثابت می کند و دستگاه های دولتی به جز آمبولانس ها از سهمیه آزاد استفاده می کنند.

وی، با اشاره براینکه فعلا CNG گران نخواهد شد افزود: به اسنپ و اژانس ها درصورتی که قیمت ها تعدیل نشود سهمیه داده می شود.

احسانی با تاکید براینکه رسانه ها باید در تهیه اخبار مراقب همه مسائل باشند و هوشیارانه عمل کنند گفت: احتمال اینکه افرادی از عکس ها و اخبار در فضای مجازی استفاده کنند و اخبار کذب را انتشار دهند زیاد است پس رسانه ها هوشیارانه عمل کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1547459
ارسال نظر
نظرات