شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1398/08/24 شناسه خبر: 1547485
کارشناس مسائل مذهبی:
شیعیان باید در مدار ولایت پیامبر حرکت کنند
کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به میلاد با سعادت پیامبراکرم (ص) و روز اخلاق و مهروزی گفت: پیامبر بهترین الگو برای اخلاق در دنیاست و از طرفی خداوند به ما ماموریت داده که در مدار ولایت پیامبر حرکت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی، کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، اظهار داشت: پیامبر ما مثل همه پیامبران الهی همان طور که در ایمان، مقام، منزلت و مرتبت سرآمد همه پیامبران بوده و گل سرسبد آنها بوده در اخلاق نیز بالاترین مدال را از خدای عزوجل دریافت کرده است.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن می فرماید: پیامبر از خدای عزوجل مدال خلق عظیم دریافت کرده است و این بالاترین مقام و افتخار است.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر سخنان پیامبر (ص) گفت: همان طور که همه می دانیم پیامبر برای مکارم و فضایل اخلاقی و به انتها رسیدن قله کمال مبعوث شده است چرا که قبل از بعثت پیامبر اخلاق بعنوان حلقه ای گمشده در یک خط نازک مطرح و محقق شده و تجلی پیدا نکرده است.

وی ادامه داد: پیامبر (ص) با اخلاق خودشان به اخلاق آبرو دادند و رکورد اخلاق را طوری شکستند که قبل و بعد از او سالهای سال از این قله دور بودند و هیچ کس به آن قله هیچ وقت نخواهد رسید.

افلاکی پیامبر (ص) را بهترین الگوی اخلاق دانست و گفت: پیامبر بهترین الگو برای اخلاق در دنیاست و از طرفی خداوند به ما ماموریت داده که در مدار ولایت پیامبر باشیم که در قرآن با کلمه میت تعبیر کردند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1547485
ارسال نظر
نظرات