شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 19:22 منتشر شده در مورخ: 1398/08/25 شناسه خبر: 1547603
فتنه، این‌بار در فضای مجازی؛
خواب مسئولان و تاراج فرهنگی مملکت
متاسفانه سایه غفلت برخی از مسئولان آنچنان بر فضای مجازی گسترده شده که این فضا را تبدیل به جولانگاهی برای ترویج فرهنگ غرب و ابتذال کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ ترویج و تبلیغ ابتذال این روزها در فضای مجازی آنقدر بی پرده شده است که به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید به انواع تبلیغات از جمله مدلینگ و کلیپ های آنچنانی برای مراسم عروسی و یا آموزش حرکات موزون در کسری از ثانیه دسترسی داشته باشید.

اما این روزها آنچه بیشتر از همیشه مورد توجه کاربران فضای مجازی در سبزوار قرار گرفته و در تیررس دید آنها است تبلیغاتی است که به صورت رسمی توسط آتلیه ها و یا عواملی که به نوعی با آنها در ارتباط هستند معطوف شده و به صورت آزاد و بدون هیچ منعی اقدام به انتشار تصاویر و فیلم هایی از این دست می کنند.

تصاویری که شاید در دید اول برای بیننده توهم زندگی در یک کشور غربی را به همراه داشته باشد و مجریان این تبلیغات نیز بدون هیچ منع و نظارتی می توانند آنها را با نام و نشان مشتریان و در فضای باز اینترنت به اشتراک گذاشته و فضای تبلیغاتی آزاد و بدون هزینه ای را تجربه کنند.

این افراد که بیشترین فعالیت خود را در شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام میدهند بی محابا و بدون واهمه از دستگاههای نظارتی شهرستان اقدام به انتشار تصاویر و درج آگهی برای جذب مشتری کرده و آنطور که از شواهد برمی آید هیچ گونه اقدامی برای مقابله با این حرکت دردستور کار نیست.

نکته دیگر در انتشار این تصاویر این است که برخی در فضاهای آتلیه ای گرفته شده و برخی دیگر از این تصاویر مشخصا در فضای باز اطراف شهربه ثبت رسیده است.

البته این تبلیغات به هین جا ختم نشده و علاوه بر آتلیه ها برخی از باشگاههای پرورش اندام نیز به این جرگه پیوسته تا از میدان رقابت برای جذب مشتری عقب نمانده باشند و آنها نیز سهمی از این فضا برداشته و با انتشار کلیپ های آموزش رقص هنرجویان خود سعی کنند جوانان را به این ورطه کشانده و از این محل درآمدی را برای خود کسب کنند.

هرچه هست در این میان از فضای غفلت مسئولین و نهاد های نظارتی درآمدی مناسب برای این افراد ایجاد شده است درآمدی که به قیمت  تاراج گذاشتن ارزش های اسلامی  و ترویج ابتذال در جامعه  به دست می آید که اگر برخورد مناسبی با این افراد نشود باید انتظار داشت تا فضای مجازی به فضای حقیقی ورود کرده و عادی شدن این رفتار را در کوچه و خیابان ها مشاهده کنیم.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1547603
ارسال نظر
نظرات